You are currently viewing Zamówienie kontenera na gruz

Firma budowlana powinna być odpowiednio przygotowana przed przystąpieniem do pracy. Chodzi nie tylko o dostarczenie na plac budowy koniecznych materiałów budowlanych, maszyn oraz narzędzi, ale też tych elementów, które często wydają się nam być banalne czy nieważne – jak na przykład kontenery na gruz. Ich obecność jest jednak niezastąpiona.

Utrzymanie porządku na placu budowy

kontenery na gruzDzięki nim na każdym etapie prac będziemy mogli zachować odpowiednią czystość, dookoła nie będą walały się niepotrzebne odłamki betonu, cegły czy inne odpady. Możemy pomyśleć również o kontenerach na odpady budowlane w postaci innej niż gruz, a więc na przykład o pojemnikach na folie, kubły po farbie, elementy plastikowe i wiele innych. Jeżeli zdecydujemy się na takie kontenery na miejscu budowy, musimy znaleźć odpowiednią firmę, która zajmie się dostarczeniem takich pojemników. Zazwyczaj konieczne jest złożenie pisemnego zamówienia na podstawienie kontenera do wywozu odpadów. Uwzględnia się na tym przeznaczenie kontenera – czy będzie nam potrzebny do gruzu, gruzu mieszanego, czy może do papy lub do zebrania niepotrzebnych materiałów izolacyjnych. Zaznacza się na takim zamówieniu także ilość kontenerów, jakie mają zostać dostarczone, a także konkretną pojemność kontenera.

kontenery na gruzWarto mieć na uwadze, że większość firm proponuje cenę za kontener, nie zaś za ilość śmieci. Oznacza to, że jeśli kupimy zbyt duży kontener, wówczas mimo iż zapełnimy go na przykład jedynie do połowy, to zapłacimy za m3 całego kontenera. Warto więc przed złożeniem zamówienia zastanowić się, jakie kontenery będą nam potrzebne. Oczywiście ciężko będzie dokładnie przewidzieć ilość przewidzianych śmieci, jednak mniej więcej możemy to określić. Jeśli już mamy wszystko ustalone, można zdecydować się na złożenie zamówienia. Z pewnością cena będzie dla nas równie ważna, na szczęście jeśli chodzi o kontenery na gruz – we Wrocławiu tanio je dostaniemy. To rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko na budowie, ale także na placu rozbiórki. Jasne jest, że w takim miejscu, gdzie cały budynek ma ulec rozebraniu, gruzu będzie zdecydowanie więcej, wobec tego jeden kontener nie wystarczy.

Będzie ich potrzeba pewnie co najmniej kilkanaście. Jeśli trafimy na dobrą firmę wynajmującą kontenery, wówczas z pewnością będziemy mogli liczyć na jakieś atrakcyjne rabaty, dzięki czemu bankructwo będzie dla nas wciąż czymś odległym. Możliwa jest opcja podstawienia jednego kontenera i jego wymiany na następny, gdy ten już będzie zapełniony, lub też podstawienie kilku kontenerów na raz.