You are currently viewing Zalety zastosowania paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenie domu jest pierwszym elementem, jaki zauważają odwiedzający nas goście czy najbliżsi sąsiedzi, dlatego element ten stanowi swego rodzaju wizytówkę i zapowiedź estetyki budynku, znajdującej się za płotem. Jeśli zależy nam na jak największej prywatności i ochronie przed ciekawskim wzrokiem przechodniów czy sąsiadów, wówczas decydujemy się na gęstą zabudowę palisadową.

Uniwersalne ogrodzenia panelowe

panele ogrodzenioweJednak nie pasuje ona do wszystkich stylów elewacji, a ponadto dla niektórych nie do przejścia jest rozwiązanie, które miałoby przesłonić wspaniały, wypielęgnowany ogród, otaczający naszą posesję. Wówczas najlepiej sprawdzi się ażurowa konstrukcja wykonana z metalowych elementów i betonowej podmurówki, a mianowicie wytrzymałe panele ogrodzeniowe. Ich zaleta jest nie tylko uniwersalność, choć rzeczywiście pasują do większości elewacji, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych, a ponadto można je skomponować z różnego rodzaju bramami wjazdowymi oraz innymi elementami. Do wyboru mamy wiele możliwości kolorystycznych – od klasycznej czerni czy subtelnej bieli po oryginalną zieleń czy granat. Ich kolejnym atutem jest łatwy montaż, który można powierzyć ekipie specjalistów, jednak z łatwością dokonamy tego we własnym zakresie, gdyż panele łączą się ze sobą w szybki i prosty sposób dzięki zastosowaniu gotowych systemów montażowych w postaci złączek lub obejm.

panele ogrodzenioweJednak nie każdemu podoba się ogrodzenie panelowe wkomponowane bezpośrednio w ziemię, a także nie zawsze jest to możliwe, bowiem na wilgotnych, miękkich bądź nierównych terenach metalowy płot byłby niestabilny oraz podatny na korodowanie. Rozwiązaniem w takim wypadku jest zastosowanie podmurówki, która zwiększy wytrzymałość ogrodzenia oraz zabezpieczy płot przed podkopywaniem, jeśli naszą posesję zamieszkują zwierzaki skłonne do ucieczek. Stosując podmurówkę, dajemy sobie także możliwość wkomponowania w płot gabionów, czyli drucianych słupów, wypełnionych kamieniami. Poprawia to dodatkowo wygląd ogrodzenia i dodaje stylu. Panele to również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy bardziej skomplikowane, ozdobne elementy płotu stosują tylko od strony frontu, natomiast na pozostałych ścianach chcieliby zaoszczędzić.

Ostatnią, jakże ważną zaletą ogrodzenia wykonanego z paneli jest atrakcyjna cena, zwłaszcza w odniesieniu do kosztownych płotów palisadowych czy łupanych. Tańsza od tego wariantu jest tylko siatka ogrodzeniowa, jednak takie rozwiązanie przegrywa z panelami w kwestii trwałości i estetyki, a także szybkości montażu.