You are currently viewing Zalety i wady bramek obrotowych

Kontrola dostępu spotykana jest na co dzień w wielu miejscach. Bramka obrotowa to urządzenie, które pozwala na wejście na teren danego obiektu tylko jednej osobie, dzięki czemu zachowane jest bezpieczeństwo, a także nadzór nad kontrolą ilości osób w pomieszczeniu. Bramki obrotowe umieszcza się najczęściej, aby monitorować osoby wchodzące np. na stadion czy lotnisko.

Popularna bramka obrotowa

bramka Poniżej przedstawiamy zalety i wady bramek obrotowych. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów bramek, w tym obrotowe niskie, wysokie, bramki sensoryczne czy uchylne. W zależności od gatunku mogą różnić się wyglądem i liczbą ramion. Warto kupić bramkę typu tripod – bramka obrotowa to najpopularniejsza oferowana na rynku bramka o potrójnych ramionach. Dużą zaletą bramek obrotowych jest ich wszechstronność, są przeznaczone do różnych obiektów i sektorów przemysłu. Warto zaznaczyć, że zapewniają wieloletnią i bezawaryjną pracę. Jest to bardzo istotne, ponieważ wszelkie awarie i przestoje w funkcjonowaniu wpływają na zwiększenie kosztów eksploatacyjnych. Sporą zaletą jest, również to, że są jednymi z najtańszych urządzeń kontroli dostępu. To właśnie ten czynnik sprawia, że są najchętniej kupowane przez różne obiekty. Oprócz niskich kosztów zakupu tripody nie wykazują dużego poboru energii, to znaczy, że ich wybór jest energooszczędny. Takie bramki bardzo często wyposażane są w różnego rodzaju akcesoria, takie jak: rejestratory czasu pracy, wrzutnie biletów czy też podobne. Łatwość ich konstrukcji umożliwia serwisantom szybkie i bezproblemowe zdiagnozowanie ewentualnych usterek.

bramka W przypadku wady bramek, przy wyborze niskiej możemy uznać stosunkowo łatwe ominięcie przeszkody. Wybierając więc ten rodzaj bramek zaleca się, aby zainstalować je w miejscach, które są pod stałym nadzorem pracowników ochrony. Bramki obrotowe tripod — możemy wstępnie podzielić na różne typy obiektów: obiekty biurowe, zakłady przemysłowe, stadiony sportowe, transport publiczny bądź obiekty rozrywkowe takie jak: kina, muzea i atrakcje turystyczne. Podsumowując, decydując się na bramki obrotowe, trzeba przeanalizować, jaki typ zabezpieczeń będzie najkorzystniejszy oraz w co powinna być wyposażona bramka. Bramki tripod świetnie nadadzą się w miejscach wymagających średniej i wysokiej kontroli dostępu.

Ich niska awaryjność sprawia, że są najchętniej kupowanym zabezpieczeniem na różnych obiektach. By wybrać odpowiednie bramki obrotowe, można rozeznać się na rynku — producentów jest naprawdę wiele i chętnie pomogą w wyborze doskonałego zabezpieczenia.