You are currently viewing Zalety desek Timberness

Deski kompozytowe powstają z połączenia mączki drzewnej i polichlorku winylu (PCW). Takie deski do złudzenia przypominają drewno, także w dotyku, ale są trwalsze niż naturalne drewniane deski. Domieszka PCW zapewnia im trwałość i odporność na wilgoć, jakiej nie wykazuje prawdziwe drewno.

Deski ładne i trwałe

deski kompozytowe timbernessZawartość drewna w deskach kompozytowych waha się zwykle w granicach od trzydziestu do pięćdziesięciu procent. Dzięki swoim szczególnym właściwością deski kompozytowe są coraz częściej stosowane do wykładania tarasów i balkonów. Zwłaszcza jeśli taras znajduje się nad wodą, wyłożenie go klasycznymi deskami z naturalnego drewna byłoby mniej korzystne. Naturalne drewno pod wpływem wilgoci pęcznieje, co może prowadzić do wybrzuszania się i pękania materiału. Przez to tarasy z naturalnego drewna wymagają częstych renowacji. Deski kompozytowe Timberness pozwalają na połączenie piękna i przyjemnego dotyku naturalnego drewna z trwałością i wszechstronnością materiału PCW. Te panele są tworzone dzięki  technologii koekstruzji – czyli wytłaczania jednocześnie kilku warstw. Pozwoliło to na uzyskanie sztywnej struktury deski i nadaniu jej trwałej powierzchni o pięknym wyglądzie. Tych z nas, dla których istotne jest wspieranie lokalnej gospodarki, zainteresuje fakt, że Timberness jest polską firmą, której produkty są wytwarzane na terenie kraju.

deski kompozytowe timbernessKażda z desek została wyprodukowana z pieczołowicie dobranych surowców, które pozwoliły na wytworzenie trwałego i estetycznego materiału. Dzięki temu deski kompozytowe Timberness są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie pracują jak naturalne drewno, stąd nie odkształcają się pod wpływem ciężaru. Wzbogacone o antypoślizgową powierzchnie są idealnym rozwiązaniem do wyłożenia nawierzchni w pobliżu basenów lub miejsc użyteczności publicznej. Nie wymagają konserwacji ani malowania. Producent daje długoletnią gwarancję na swoje produkty. W dodatku deski Timberness to produkt ekologiczny. Dzięki materiałom, z których zostały stworzone, ich powierzchnia jest odporna na pleśń i grzyby. Producent desek kompozytowych Timberness zadbał też o ich szybki i łatwy w wykonaniu montaż.

Dodaje on również walorów estetycznych, przez wyeliminowanie konieczności użycia niedbale wyglądających wkrętów. Deska mocowana jest do wyprofilowanej listy zestawem łączników, które są niemal niewidoczne po wyłożeniu całego parkietu. Listwy dopasowują się do zmieniających się w wyniku eksploatacji desek, dzięki czemu zapobiega to ich odkształceniu i uszkodzeniu.