You are currently viewing Zalana piwnica i osuszanie piwnic

Nasz dom usytuowany jest w dolinie w związku z czym często jesteśmy narażeni na powodzie wywołane nie tylko ulewami ale i topnieniem śniegu. Zeszły rok był dla nas ciężki jednak wzbogacił on nas o nowe doświadczenia.

Poznańskie osuszanie piwnic przez profesjonalistów

osuszanie piwnicGdy śniegi zaczęły topnieć powstała z nich woda zalała nam piwnicę. Oczywiście nie mogliśmy tak mieszkać stanowiło to bowiem zbyt duże ryzyko dla konstrukcji domu. Zatrudniliśmy więc firmę, która wykonywała osuszanie piwnic poznań ponieważ sami nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia. Niestety nie udało nam się trafić na fachowców. Wprawdzie wykonali oni osuszanie fundamentów prawidłowo, jednak nie pomyśleli aby zrobić badanie czystości powietrza. Po miesiącu więc pojawiła się korozja biologiczna. Wytrzymałość budynku została postawiona pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście ekspertyzy mykologiczne wykazały, że naszemu problemowi zaradzi zwykłe odgrzybianie budynków i ponowne osuszenie piwnicy. Mieliśmy dużo szczęścia, że w porę zareagowaliśmy. Gdybyśmy zbagatelizowali problem, bo w końcu często grzyby wychodzą na ścianach i ludzie nic z nimi nie robią, jednak jak się dowiedzieliśmy jest to niedopuszczalne w fundamentach. Koszta tych inwestycji znacznie obciążyły nasz oszczędnościowy budżet. Postanowiliśmy zatem zatroszczyć się o to, aby sytuacja ta nigdy się nie powtórzyła. Przygotowaliśmy zatem worki z piaskiem i położyliśmy hydroizolację z zewnętrznej strony budynku. Tak zabezpieczeni z pewnością nie mogło nas nic zaskoczyć, a jakakolwiek powódź nie będzie nam straszna. Miłym akcentem było to, że w układanie barier i zapór wodnych zaangażowała się cała społeczność.

Wszyscy razem staraliśmy się ochronić nasze domu w związku z czym musieliśmy połączyć siły. Poza tym sąsiedzi, z dłuższym stażem mieszkalnym poradzili nam, abyśmy zaizolowali również okna i drzwi. Co okazało się bardzo cenną radą.