You are currently viewing Zakładanie ogrodów – Śląsk i kupowanie roślin

Kiedy myślimy o zakładaniu ogrodów to przede wszystkim myślimy o planowaniu. Robimy sobie harmonogram prac jakie musimy wykonać, na przykład nawiezienie ziemi, przekopanie jej, zainstalowanie sieci nawadniającej, czy siatek na krety.

Zakładanie ogrodów – Śląsk powinno uwzględniać rośliny

Zakładanie ogrodów - ŚląskPotem liczy się tez projektowanie ogrodów na Śląsku czyli rozpisanie tego gdzie będą rabaty kwiatowe, gdzie drzewka owocowe, a gdzie sama trawa. Jednak bardzo ważne jest również kupowanie roślin. W końcu rabaty mogą się od siebie znacząco różnić, w zależności od tego jakie kwiaty tam wybierzemy. Dlatego też zakładanie ogrodów – Śląsk powinno też uwzględniać rodzaje roślin, jakie możemy tam posadzić. Specjalista z tej dziedziny na pewno podpowie nam jakie rośliny mają wymagania, to znaczy czy wymagają stanowiska nasłonecznionego czy zacienionego, ile potrzebują wody, czy trzeba je nawozić, jak się je przycina. Ważne jest również to do jakiej wielkości rozrośnie się dana roślina. Często sadzimy kilka krzaków koło siebie, bo są małe, a my chcemy zagospodarować teren, a potem krzaki się rozrastają i trzeba je przesadzać, mocno przycinać, czy wręcz eliminować, bo nie ma dla nich miejsca na naszym ogródku. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, i dlatego tez specjaliści od architektury krajobrazów, dla których zakładanie ogrodów to nie pierwszyzna są coraz częściej poszukiwani.

To bardzo dobra informacja. Lepiej jest zasięgnąć rady czy wynająć eksperta, niż później mierzyć się ze źle zaprojektowanym ogrodem. Na pewno takie rozwiązanie będzie dla nas bardziej korzystne i mniej kłopotliwe.