You are currently viewing Wynajem żurawi – biznes

Żurawie, dźwigi, czy inne maszyny podnośnikowe są kosztowne. Można je dostać za kilkanaście, a nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od tego, jaką maszynę o jakich parametrach potrzebujemy. Dlatego też większość fabryk czy deweloperów korzysta z usług wynajmu dźwigów.

Wynajem żurawi jest poszukiwany

Wynajem żurawi samojezdnych i wieżowych Jest to o wiele korzystniejsze dla nich, niż zakup takich maszyn. Są one jednak przydatne w wielu wypadkach, także przy załadunku i rozładunku towarów, wodowaniu łodzi, czy naprawach związanych z energetyką. Z tego względu wynajem nowoczesnych żurawi samojezdnych i wieżowych w Wielkopolsce jest często poszukiwany. Jednakowoż liczba firm oferująca taki wynajem nie jest duża. Zapewne wiąże się to z dużymi kosztami początkowymi. Jeśli chce się otworzyć wypożyczalnię maszyn drobnych, takich jak pilarki, kosiarki, czy piły tarczowe, czy też wypożyczalnię samochodów osobowych, to budżet będzie na pewno spory, jednak nie tak duży, jak w przypadku wynajmu dźwigów, samochodów hds, czy ładowarek. Poza zakupem maszyn trzeba też pomyśleć o ich przechowywaniu. To duże obiekty, dlatego też potrzeba do tego dużych garaży, czy wręcz stalowych hal przemysłowych.

Wynajem żurawi samojezdnych i wieżowych Zadaszenie nie jest oczywiście konieczne, w końcu takie maszyny większość czasu pracują na świeżym powietrzu. Jednak elementy metalowe wystawione na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych mogą korodować, osłabiać się, a dodatkowo samochody stojące na mrozie mogą nie odpalić, bo ich akumulator będzie działał nie najlepiej. W tym biznesie trzeba też zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak konserwacja i naprawa maszyn, jak również koszty eksploatacji, takie jak tankowanie samochodów hds, czy wymiana oleju silnikowego. To także kosztowne rzeczy, bo są to części specjalistyczne. Za pracę fachowca od naprawy także trzeba swoje zapłacić, jednak niesprawne maszyny nie będą przynosiły zysków. Oferując żurawie i inne maszyny dźwigowe trzeba pomyśleć o trafieniu do odpowiedniej grupy klientów. Są to usługi specjalistyczne, więc będą poszukiwane raczej przez firmy, czy też przez jednostki samorządowe i miejskie (np. podczas naprawy linii wysokiego napięcia), a nie przez osoby prywatne. Należy w takim wypadku reklamować się przede wszystkim na portalach i w magazynach branżowych, skierowanych do firm deweloperskich, przemysłowych, czy energetycznych.

Ważna jest także widoczność w internecie i dobra strona internetowa z której klienci dowiedzą się wszystkiego na temat wynajmu usług dźwigowych. To wizytówka firmy, więc warto zadbać o to, by była ona czytelna i atrakcyjna dla odbiorców.