You are currently viewing Wybór balustrady schodowej do domu

Każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego zależy zawsze na tym, aby był on doskonale wykończony. W spójnej, harmonijnie wykonanej aranżacji wnętrza bardzo miło jest przebywać. Takie stylowe pomieszczenia poprawiają samopoczucie i pozwalają na przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Balustrady schodowe na najwyższym poziomie

balustrady schodoweJeżeli posiadamy dom piętrowy, wówczas oprócz aranżacji salonu, kuchni, sypialni oraz innych pomieszczeń, musimy pomyśleć o doborze odpowiednich schodów, które będą łączyć parter z piętrem. Schody takie powinny być solidne, estetyczne, ale też bezpieczne w użytkowaniu. Aby spełnić ten ostatni warunek, konieczne są balustrady schodowe. Niezależnie od zastosowanego do ich produkcji materiału, zapewniają one bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Nawet schodowe balustrady szklane, choć niektórzy mają co do tego wątpliwości. Jednakże warto wiedzieć, iż takie balustrady wykonywane są ze specjalnego, wzmocnionego szkła hartowanego, dzięki czemu charakteryzują się naprawdę wysokim poziomem wytrzymałości. Takie balustrady schodowe idealnie komponują się z nowoczesnym otoczeniem, podobnie jak balustrady stalowe. W przypadku obu opcji jednak musimy wiele uwagi poświęcić dobraniu elementów wykończeniowych. Wybierając schodową balustradę stalową, zwróćmy uwagę na odpowiednie poręcze.

balustrady schodoweMogą mieć one finezyjny, fantastyczny kształt, lecz równie dobrze możemy postawić na prostotę. Zazwyczaj poręcze stalowe wykańczane są za pomocą kul. Są one również wykonane ze stali, dlatego ich trwałość od samego początku zostaje nam zapewniona. Takie dekoracyjne kule sprawiają, że schodowe balustrady stalowe prezentują się wyjątkowo. Ale nie jest to jedyna nasza opcja. Poręcze balustrad mogą być zdobione też konkretnymi motywami, na przykład ornamentem kwiatowym czy falą. Przy wyborze balustrady powinniśmy zwracać uwagę jednak na to, czy pasuje ona do stylu naszego domu. Nawet jeżeli sama balustrada z danym motywem naprawdę nam się podoba, gdy widzimy ją w sklepie, nie musi to oznaczać, że będzie dobrze komponowała się z naszym wnętrzem. Powinniśmy posiadać szersze spojrzenie i dobierać schodową balustradę bezpośrednio do aranżacji naszego domu. W pierwszym etapie przed podjęciem decyzji zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego materiału balustrady – drewna, szkła, stali czy aluminium.

W drugim zaś – skupiamy się już na szczegółach wyglądu konstrukcji, a więc na designie poręczy oraz akcesoriów wykończeniowych. Wszystko po to, aby ostateczny efekt był całkowicie zgodny z naszymi oczekiwaniami – by balustrada była estetyczna oraz bezpieczna w użytkowaniu.