You are currently viewing Wkłady kominowe

Od zawsze kominy spalające paliwa kopalniane, bądź drewno były bardzo popularne wśród ludzi na całym świecie. Cała instalacja jest bowiem relatywnie tania, szczególnie jeżeli porównamy ją do ekologicznych źródeł energii cieplne. Większość ludzi nie może sobie pozwolić na inwestycje w pompy ciepła czy panele słoneczne.

Wkład kominowy kwasoodporny to nowoczesny typ wkładów kominowych

wkład kominowyDlatego są zmuszeni do korzystania z technologii, która zatruwa nasze środowisko. Jednak nie ma co się im dziwić jeżeli spojrzymy na cenę urządzeń potrzebnych do kominów. W dzisiejszych czasach zwykłe nasady kominkowe kosztują bowiem niecałe trzysta złotych. Daje to pogląd na to, jak tania jest ta technologia. Właśnie dlatego ludzie inwestują w nie, ruty kominkowe i rożnego rodzaju wkłady. Te ostatnie różnią się w zależności od tego, co mamy zamiar spalać w takim kominie. Jeżeli mamy zamiar na przykład ogrzewać nasz dom drewnem to potrzebny nam będzie wkład kominowy żaroodporny. Są to jedne z droższych wkładów, ponieważ kosztują w granicach tysiąca złotych. Palenie drewnem jest jednak bardzo popularne, głównie ze względu na dostępność tego surowca i łatwość w jego przechowywaniu. Innym modelem jest wkład kominowy kwasoodporny. Produkty tego typu potrafią być dwukrotnie tańsze od żaroodpornych, dlatego jeszcze bardziej kuszą swoją ceną. Służą one głównie do kominów w których ma się zamiar spalać gaz i olej. Nie muszą one być więc aż tak odporne na żar i właśnie z tego powodu mogą być tańsze. Istnieją jeszcze wkłady kominowe wykonywane ze stali nierdzewnej. Również służą one do odprowadzania spalin powstałych w piecach opalanych gazem i olejem opałowym.

Wybierając jeden z trzech wkładów tego typu zyskujemy możliwość odprowadzania wszystkich zanieczyszczeń do atmosfery. Jest oczywiście niezbyt zdrowe dla atmosfery, ale przynajmniej my nie trujemy się we własnym domu.