You are currently viewing Wałki malarskie do parkietów

Wykończenie podłogi za pomocą drewnianej podłogi lub parkietu jest naprawdę eleganckie. Nic więc dziwnego, że bardzo dużo osób się na to decyduje. Należy jednak pamiętać, że trwałość takiej podłogi oraz jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne zależy w dużej mierze od sposobu jej zabezpieczenia. Malowanie i lakierowanie parkietów i drewnianych podłóg jest więc koniecznością.

Polecane wałki malarskie

wałki do parkietówNajlepiej, jeśli wykonają to profesjonaliści. Jeśli chcemy sami podjąć się tego działania, musimy wyposażyć się w konieczne produkty. Przede wszystkim powinniśmy posiadać odpowiednie wałki do parkietów. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór, dlatego z początku być może poczujemy się zagubieni – który produkt sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku? Warto po prostu przejrzeć dokładne specyfikacje techniczne poszczególnych wałków. Wśród propozycji znajdziemy między innymi wałek z mikrofazy. Po bokach został on fazowany, dlatego nie ma możliwości, aby na parkiecie pojawiły się ślady łączeń. Długości włosia mogą być różne, na przykład 10 czy 11 mm – różnica jest minimalna, ale może mieć wpływ na komfort pracy. Taki wałek z mikrofazy sprawdza się idealnie przy malowaniu lakierami wodnymi, gdyż potrafi je w optymalnym stopniu rozprowadzić. Pozwala to na szybką i wydajną pracę, a efekty są zawsze zgodne z oczekiwaniami.

wałki do parkietówZaraz obok wałków z mikrofazy w ofertach producentów natrafimy na wałki z naturalnej tkaniny welurowej. Taki wałek może mieć na przykład włosie o długości 4 mm. Znajduje on zastosowanie w rozprowadzaniu lakierów na bazie rozpuszczalników chemicznych, jest on bowiem odporny na działanie agresywnych substancji chemicznych. Kolejna propozycja producentów wałków do parkietów to wałek wykonany z koziej sierści. Także jest odporny na działanie rozpuszczalników, sprawdza się więc przy wszystkich typach lakierów. można go stosować również do rozprowadzania żywic epoksydowych oraz poliestrowych, a także farb emulsyjnych. Oczywiście oprócz samego wałka musimy zakupić też uchwyty. Na szczęście są one naprawdę tanie, a zwykle wyjątkowo wytrzymałe. Ergonomiczna rączka zapewnia dobre warunki pracy, a sam drut jest zawsze zabezpieczony przeciw korozji, aby nawet po długim czasie uchwyt prezentował się dobrze.

Taki uchwyt trzeba dobrać do długości wałka, jednak to nikomu nie powinno sprawić problemu. Mając taki zestaw – uchwyt i wałek – możemy przystąpić do malowania czy lakierowania parkietu lub podłogi drewnianej za pomocą odpowiednich środków, a później cieszyć się pięknymi, oczekiwanymi efektami.