You are currently viewing Jak uzyskać piękny ogród?

Niejeden z nas marzy o chwili relaksu w pięknym otoczeniu przyrody – kwitnące kwiaty to nie tylko przyjemność dla wzroku, ale i dla węchu. Drzewa, nawet te młode i niskie, dają odrobinę cienia, dzięki któremu możemy osłonić się przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Atrakcyjnie zaprojektowany ogród

projektowanie ogrodów Jeżeli w ogrodzie znajdzie się jeszcze oczko wodne – wówczas możemy cieszyć się także widokiem chmur odbijających się w tafli wody. Taki ogród to miejsce, w którym możemy zregenerować siły po ciężkim dniu w pracy, wypocząć w samotności lub z najbliższymi – możemy postawić na aktywny wypoczynek w postaci pielenia grządek, czy też zdecydować się na błogie leniuchowanie – na przykład czytając książkę na leżaku. Przedstawiony obrazek nie musi być jedynie marzeniem – jeżeli posiadamy własną działkę, warto zadbać o odpowiedni wygląd ogrodu, który będzie nas zawsze uspokajał i wpływał pozytywnie na samopoczucie. Niektórzy jednak nie posiadają wyćwiczonego zmysłu estetycznego – ciężko nam nawet wyobrazić sobie, w jakim miejscu dobrze będzie wyglądała rabata z różami, a gdzie lepiej sprawdzą się te niewielkie niezapominajki. W takiej sytuacji warto projektowanie atrakcyjnych ogrodów w Krakowie powierzyć specjalistom. Budową ogrodów zajmują się osoby z dużym doświadczeniem w tej branży i z prawdziwym poczuciem estetyki – z pewnością stworzą one projekt zgodny z naszymi oczekiwaniami, jeżeli wcześniej podzielimy się tym, co chcielibyśmy znaleźć w naszym wymarzonym ogrodzie.

projektowanie ogrodówPierwszym krokiem przed przystąpieniem do tworzenia projektu, jest więc konsultacja z klientem oraz przeprowadzenie oględzin terenu. Następnie powstały projekt oraz wizualizacja są omawiane wraz z klientem – w razie potrzeby na tym etapie można prowadzić jeszcze określone zmiany lub drobne poprawki. Najważniejsze, by projekt jak najlepiej spełniał oczekiwania klienta. W kolejnym kroku firma zajmująca się projektowaniem ogrodów może podjąć się przygotowania kosztorysu realizacji. Sama realizacja przebiega w kilku etapach – po pierwsze, jest to przygotowanie terenu pod ogród, a więc niwelacja skarp i wyrównanie ziemi. Następnie należy w zgodzie z projektem wyznaczyć rabaty, ścieżki oraz trawniki. W odpowiednich miejscach zostanie rozłożona agrowłóknina, należy pamiętać też o montażu krawężników i obramowań. Najważniejsze jest jednak sadzenie roślin – należy przy tym pamiętać, że rośliny lubią różne warunki glebowe: warto więc upewnić się, że na naszej ziemi sprawdzą się określone, wybrane przez nas gatunki roślinności.

Następnie potrzebne jest jeszcze zasypanie agrowłókniny podłożem, na przykład korą lub kamieniem ogrodowym, aby całość prezentowała się naprawdę estetycznie, oraz wykonanie trawnika (poprzez siew lub trawnik z rolki). Uzyskany efekt z pewnością nas zadowoli.