You are currently viewing Trwałe umocowanie towaru za pomocą odciągów

Mocowanie ładunku, który ma przebyć długą drogę do miejsca docelowego, wymaga zastosowania zabezpieczeń o dużej wytrzymałości. Wszystko jednak zależy od typu konstrukcji bądź elementu, ale przede wszystkim sposobu transportu, by zadbać o odpowiednią stabilizację. Często w tym celu w transporcie drogowym wykorzystywane są odciągi wykonane z różnych materiałów, które są przywiązywane do ładunku oraz platformy czy urządzenia transportującego.

Odciągi łańcuchowe są wytrzymałe

Odciągi łańcuchoweTrzeba jednak dokładnie wiedzieć jak je stosować, aby nie doszło do przeciążenia bądź poluzowania w trakcie przewozu. Na rynku stosuje się odciągi mocowane do ładunku od góry, w sposób pętlowy, czy od podstawy. Wszystko zależy od tego, co jest transportowane oraz za pomocą jakiej maszyny. Zawodowi kierowcy zdają sobie sprawę, że za każdym razem, kiedy stosują odciągi łańcuchowe, muszą zadbać o właściwe podłączenie ze sobą dwóch elementów, by spełniały one swoją funkcję. Napinacze występują w wielu konfiguracjach, dzięki czemu pozwalają na zabezpieczenie ładunku o skomplikowanej konstrukcji oraz dużej wadze. Ich wytrzymałość wynosi często nawet kilka ton, co jest niezwykle istotne podczas pokonywania dalekich tras, gdzie elementy wymagają ostrożności, by ich nie uszkodzić. Ze względu na wykorzystanie trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia oraz działanie w różnych temperaturach, odciągi to sprzęt, który można eksploatować przez lata.

Odciągi łańcuchoweNajwiększą ich zaletą jest możliwość regulowania długości łańcuchów, przez co sprawdzą się podczas transportu zarówno mniejszych, jak i większych elementów. Spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa, dlatego nawet podczas licznych kontroli drogowych inspekcja transportu nie ma powody, by się do czegoś przyczepić. Istotne jest jednak, aby nigdy nie doprowadzić do przeciążenia, ponieważ wtedy nie tylko dojdzie do zerwania zabezpieczeń, ale również uszkodzenia całego ładunku. Warto więc zainwestować w odciągi oraz napinacze zakończone z obu stron specjalnymi hakami, które dodatkowo zapewnią bezpieczeństwo, kiedy łańcuch się poluzuje. Branża transportowa służy już nie tylko do przewożenia artykułów spożywczych, czy budowlanych. Często ładunek stanowi stalowa konstrukcja bądź jej elementy, które wymagają specjalnego zabezpieczenia przed wyruszeniem w trasę.

W tym celu stosowane są odciągi łańcuchowe ze względu na dużą wytrzymałość i spore obciążenie. Gwarantują, że nawet najbardziej skomplikowany ładunek zostanie odpowiednio przymocowany do konstrukcji pojazdu, dzięki czemu nie ma możliwości uszkodzenia transportu. Wystarczy wyregulować łańcuch na odpowiednią długość i zastosować zakończenia z hakiem.