You are currently viewing Tapety ścienne – zwykłe czy fototapety?

Tapeta to dobry pomysł na dekorację pomieszczenia. Ich wielość kolorów i wzorów sprawia, że każdy z łatwością może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru mamy różne rodzaje tapet, takie jak tapety papierowe, zmywalne, winylowe, na flizelinie.

Tapety ścienne z ładną grafiką

tapety ścienneDzięki temu można je stosować również w łazience i kuchni, czyli w pomieszczeniach stale narażonych na działanie wody. Tapety można podzielić także na te zwykłe i na fototapety. Które warto wybrać? Na pewno jeśli zależy nam na delikatnej, jednobarwnej tapecie to wybierzmy tę zwyczajną. Można ją dostać w dobrej cenie, jak również wykonane są z różnych materiałów dopasowanych do pomieszczenia w jakim będą się znajdowały. Jeśli jednak zależy nam na grafice, fotografii, czy też jedynym w swoim rodzaju projekcie to warto jest sięgnąć po fototapetę. Na takiej tapecie mogą znaleźć się projekty graficzne,w tym trójwymiarowe. Taki fantazyjny wzór nie tylko będzie sprawiał, że jedna ze ścian będzie wyróżniona, a nasze pomieszczenie będzie ciekawie zaaranżowane. Takie tapety sprawią również, że pomieszczenie będzie się wydawało większe niż jest w rzeczywistości. Do świetna opcja dla małych mieszkań. Taką fototapetą z grafiką tunelu, czy zdjęciem z głębi lasu na pewno sprawimy, że pokój będzie miał dodatkowy wymiar. Zatem fototapeta jest lepsza dla małych pokoi, niż ta zwyczajna. Przejdźmy zatem do kwestii personalizacji.

tapety ścienneTutaj również tapety ścienne w atrakcyjnej cenie z grafikami wypadają lepiej. Tapety zwykłe dostępne są w standardowych rolkach. Fototapety wykonywane są na wymiar, więc będą idealnie dopasowane do rozmiaru naszego wnętrza. Wadą tej usługi jest jej koszt. Zwykłą tapetę dostaniemy już za kilkanaście złotych za rolkę, natomiast fototapeta na wielką ścianę to koszt nawet kilkuset złotych. Warto wspomnieć również o możliwości projektowania własnej fototapety. Możemy przygotować do niej własny projekt graficzny, jak również użyć dowolnego zdjęcia w wysokiej rozdzielczości ( zdjęcie w małej rozdzielczości byłoby po tak dużym powiększeniu niewyraźne, zamazane). Może to być zdjęcie ładnego widoku z miejsca które odwiedziliśmy w trakcie wakacji, zdjęcie naszego pupila, czy też zachód słońca nad morzem. Wykorzystując własną fotografię mamy pewność, że nikt inny nie będzie miał takiej tapety, poza tym mamy dodatkową satysfakcję z tego, że samodzielnie wykonaliśmy dekorację do naszego pomieszczenia.

Podsumowując, zwykła tapeta jest rozwiązaniem tańszym, jednak mniej oryginalnym, natomiast fototapeta do dobra opcja dla osób, które wiedzą czego chcą i szukają czegoś oryginalnego, czego nie znajdzie się w każdym sklepie wnętrzarskim.