You are currently viewing Szklane balustrady – warto?

Szklane balustrady to rozwiązanie szczególnie popularne zwłaszcza wśród architektów wnętrz. Cenione głównie za walory estetyczne, jak i możliwość zastosowania niemal w każdym wnętrzu, zarówno tym nowoczesnym i minimalistycznym, jak i klasycznym. Idealne także do stosowania przy zabezpieczaniu wnętrz i schodów, jak i tarasów zewnętrznych są także niezwykle wszechstronne – co także przekłada się na ich popularność.

Estetyka szklanych balustrad

szklane balustradyCzy jednak jest to rozwiązanie użyteczne i praktyczne, które dobrze będzie wyglądać i sprawdzać się nie tylko na okładkach magazynów? Wszystko zależy tak naprawdę od naszych potrzeb i oczekiwań. Balustrady szklane nie są rozwiązaniem szczególnie tanim, i to należy mieć na uwadze. Jednocześnie choć bardzo trwałe i w praktyce nie wymagające konserwacji są dość podatne na zabrudzenia, a co za tym idzie szybko tracą one wartość estetyczną – jeśli nie są regularnie i odpowiednio czyszczone. Problem ten jest wprawdzie mniejszy jeśli decydujemy się na szkło mleczne lub też barwione, wówczas wszelkiego rodzaju smugi czy też odciski palców są zdecydowanie mniej widoczne, jednak nie zmienia to tego, że i tak balustrady dość mocno i łatwo się brudzą i nadal wymagają regularnego czyszczenia. Jeśli chodzi natomiast o zalety, to niewątpliwie wspomniana tu trwałość oraz fakt, że właściwie nie wymagają one konserwacji, a co za tym idzie nawet w wyniku zaniedbania nie tracą one na swojej solidności.

szklane balustradyNiemniej największa zaletą tego rozwiązania jest wspomniana estetyka, wiele kolorów oraz możliwość dobrania takiego rozwiązania jakie najbardziej nam odpowiada sprawia, że nie tylko takie balustrady z łatwością dopasujemy do wnętrza czy elewacji, ale że będą one stanowić ciekawy element dekoracyjny. Na plus należy także zaliczyć to, że balustrady szklane przepuszczają światło – mleczne w pewnym stopniu lub te całkiem przezroczy – całkowicie, dzięki czemu optycznie nie pomniejszają powierzchni i sprawiają, że zawsze jest ona jasna. Pewną zaletą jest także duża dostępność, o szklane balustrady – Kraków, Gdynia, Wrocław czy nawet i w mniejszych miastach nie trudno. Dzięki czemu każdy zainteresowany bez problemu znajdzie interesujące go rozwiązanie, dokładnie w takim wzorze jakiego szuka.

Czy zatem, biorąc to wszystko pod uwagę, warto wybrać balustrady szklane? Jeśli szukamy estetycznego i doskonale prezentującego się rozwiązania to na pewno tak. Jeśli jednak nie w smak nam regularne czyszczenie, to warto poszukać czegoś co będzie od nas wymagać mniejszego zainteresowania i tym samym będzie łatwiejsze w codziennej eksploatacji.