You are currently viewing Szerokie zabezpieczające koryta kablowe i listwy

Listwy, jak i koryta kablowe umożliwiają niekomplikowane oraz szybkie doprowadzenie zasilania, jak również wszelkich mediów teleinformatycznych do budynków lub stanowisk pracy. Zastosowanie właściwych przegród separujących różnorodne rodzaje instalacji umożliwia przeprowadzenie wielu kabli w jednym, zwartym korycie lub listwie.

Gdzie stosuje się koryta kablowe?

koryta kabloweKoryta kablowe wykonywane są najczęściej z materiału PCW oraz metali. Tworzywo sztuczne odporne jest na czynniki agresywne, a także jego zastosowanie gwarantuje trwałość stworzonych tras kablowych, nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Najczęściej koryta oraz kanały spotkać można w elektrowniach, jak również zakładach chemicznych, gdzie narażone są na uszkodzenia oraz w oczyszczalniach ścieków lub w kopalniach. Na rynku powstało wiele akcesoriów umożliwiających sprawne poprowadzenie okablowania. Szerokie koryto kablowe daje możliwość estetycznego oraz spranego montażu kabli w kanałach. Jest to doskonałe rozwiązanie przy adaptacji, a także renowacji i przebudowie pomieszczeń. Wcześniejsze zaplanowanie ułożenia i rozmieszczenia okablowania umożliwia ukrycie go. Gwarantuje również praktyczny podział przewodów na przykład w biurze lub miejscach, w których użytkowane jest wiele urządzeń.

koryta kabloweMiejscami takimi są serwerownie, chłodnie, a także kopalnie i zakłady przemysłowe. Poprzez użycie wewnętrznych oraz zewnętrznych narożników w listwach kablowych można z powodzeniem dopasowywać instalację do kształtu pomieszczenia oraz jego wielkości. Oprócz wyżej wymienionych miejsc, korytka kablowe oraz listwy stosuje się także w hotelach, mieszkaniach oraz budynkach użytkowych oraz centrach handlowych. Budynkami użytkowymi mogą być na przykład zakłady Hi-tech, placówki medyczne, jak i hale sportowe. Istotnie stwierdzić można, iż zabezpieczenia te stosowane są wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostęp do elektryki oraz elektroniki. Jednakże szczególnie interesujące być może zastosowanie szerokich koryt kablowych w obiektach, jakimi są domki na wodzie. Nowoczesne i innowacyjne budynku umieszczone najczęściej na rzekach cechują się dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczna. Związane jest to przede wszystkim z tym, że najczęściej nie ma dostępu do zasilania publicznego, podchodzącego z elektrowni miejskiej. Domek najczęściej posiada własne, samodzielne akumulatory zasilające.

Obiekt ten nie różni się niczym od tradycyjnych domów, dlatego również w nim zastosowane zostały wszelkie urządzenia użytku codziennego, które wiążą się z okablowaniem oraz różnymi przewodami zasilającymi, które ze względów bezpieczeństwa i estetyki powinny być ukryte, a umożliwiają to powyższe listwy zabezpieczające.