You are currently viewing Sprzątanie zwierzęcej sierści

Wszystkie psy i koty (może poza łysym sfinksem) linieją przez cały rok, a zjawisko to nasila się szczególnie wiosną i z początkiem lata, gdy niektóre zwierzęta tracą całe kłębki sierści naraz. Nie tylko w takiej ekstremalnej sytuacji, ale również przez pozostałe miesiące istotne jest regularne sprzątanie, które pozwoli na utrzymanie porządku w domu. Samo odpowiednie legowisko, osobne maty i poduszki to za mało, ponieważ zwierze zgubi sierść przy zwykłym poruszaniu się po domu oraz w czasie zabawy.

Zwierzęca sierść wydaje się być wszędzie, nie tylko na tapicerowanych meblach i na dywanach. Delikatne kłaczki czasem unoszą się w powietrzu i trafiają do jedzenia. Można jednak postarać się o trzymanie się kilku zasad, które pozwolą na zmniejszenie ilości sierści w otoczeniu.

Przede wszystkim zwierzęta, szczególnie w okresie intensywnego linienia, powinny zostać ostrożnie wyszczotkowane, co pozwoli nie tylko usunąć zbędną sierść, ale także rozczesać jej resztę. Kolejnym etapem jest regularne zamiatanie i mycie podłogi, co pozwoli uchronić się przed sierścią i przed brudem nanoszonym do wnętrza przez zwierzęta. Należy też zadbać o częste odkurzanie tapicerki, wykładzin i dywanów specjalnymi szczotkami, które pozwolą wyciągnąć nawet głęboko wbitą sierść. Konieczne będzie także pranie materiałów, z którymi zwierzę ma częstszy kontakt, szczególnie koców i poduszek.

Niestety może okazać się, że, szczególnie w przypadku podłóg, takie zabiegi to za mało, do usunięcia głęboko wbitej sierści, brudu i zapachu konieczne będzie profesjonalne pranie dywanów. Warszawa i inne miasta Polski, małe i duże, to siedziby wielu firm zajmujących się takimi pracami, dlatego znalezienie fachowca nie będzie większym problemem. Efekt takiego dokładnego czyszczenia dywanu lub wykładziny potrafi zachwycić, ponieważ czysty materiał odzyskuje dawną sprężystość i wygląda jak nowy.

pranie dywanu

odkurzacz