You are currently viewing Sposoby na skuteczną hydroizolację

Wykonanie hydroizolacji jest równie ważne co ocieplanie budynków. Dzięki izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej, zabezpieczamy obiekt przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – opadów deszczu czy śniegu. Gdyby nie hydroizolacja, woda mogłaby przenikać do środka pomieszczeń i tym samym, niszczyć je – pojawiałaby się wilgoć, pleśń, a nawet grzyb.

Hydroizolacja pianką zamkniętokomórkową

hydroizolacja pianką poliuretanowąTo dlatego nie warto zaniedbywać hydroizolacji. Istnieje wiele metod na to, aby była ona skuteczna. Wśród materiałów można znaleźć bowiem folie zabezpieczające tradycyjne oraz te unowocześnione dzięki najnowszym technologiom – to folie w płynie. W ofertach producentów zobaczymy też szeroki wybór różnego rodzaju środków bitumicznych, ale dużą popularnością zaczyna cieszyć się skuteczna hydroizolacja pianką poliuretanową. Chodzi tutaj oczywiście o piankę zamknięto-, a nie otwartokomórkową. To właśnie pianka zamkniętokomórkowa nie pozwala na przepuszczenie wody, dlatego może być stosowana do izolacji fundamentów oraz ścian. Zyskuje przewagę nad innymi materiałami pod tym względem, że uzyskana dzięki niej warstwa jest całkowicie szczelna. Pianka poliuretanowa wnika w głąb wszelkich szczelin i ubytków, nawet tych, których nie widać na pierwszy rzut oka, ponieważ znajdują się w trudnodostępnych miejscach.

hydroizolacja pianką poliuretanowąDzięki temu możemy dokładnie zabezpieczyć podłogi przed wilgocią. Zdecydowanie się na izolację pianką poliuretanową niesie też inne korzyści. Przede wszystkim jest to materiał, którego rozprowadzenie nie zajmuje wiele czasu. W odróżnieniu od innych metod, tutaj nie potrzebujemy żadnych narzędzi ponad pistolet pneumatyczny, za pomocą którego dzięki ciśnieniu powietrza możemy rozprowadzić piankę. Oczywiście jest to urządzenie specjalistyczne, które sporo kosztuje – rzadko kiedy opłaca się je kupować do jednorazowego użytku (taka izolacja wykonana za pomocą pianki poliuretanowej idealnie spełnia swoją rolę przez naprawdę długie lata i nie wymaga napraw), dlatego lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dysponują takim sprzętem. Nie musimy przejmować się tym, że czas pracy będzie długi – zazwyczaj w jeden dzień jest już pod wszystkim, dlatego wykonanie hydroizolacji pianką poliuretanową nie spowolni naszych pozostałych prac.

Pianka schnie szybko i od razu po rozprowadzeniu pęcznieje, przyjmując swoją właściwą formę. I na nic więcej nie musimy czekać. Nic więc dziwnego, że taka hydroizolacja zyskuje na popularności – w końcu każdy z nas ceni sobie własny czas, a skoro można przeprowadzić prace naprawdę szybko, czemu by z tego rozwiązania nie skorzystać?