You are currently viewing Specjalny syfon pod umywalkę

Wiele osób wybiera umywalki podblatowe dlatego, że są praktyczne i funkcjonalne. Te nablatowe ładnie wyglądają, jednak zwykle są dosyć małe, co utrudnia korzystanie z nich bez rozchlapania wody po łazience. Z kolei umywalki wolnostojące czy mocowane do ściany nie sprawdzą się w małych łazienkach – tam lepiej jest łączyć ze sobą różne elementy, tak by łazienka nie była zagracona.

Specjalny płaski syfon

y syfon oszczędzający miejsceUmywalka podblatowa umiejscowiona na szafce sprawdzi się tu idealnie. Nie trzeba szukać miejsca na kosmetyki i środki czystości, bo ma się praktyczną szafkę blisko siebie. Umywalki podblatowe są też dosyć szerokie, dzięki czemu można w nich nie tylko myć dłonie ale też np. zrobić małe ręczne pranie. Pojawia się jednak drobny kłopot, a mianowicie syfon. Odpływ wody potrafi zajmować sporo miejsca. Przez to nie każdą szafkę da się zamontować pod umywalką, czasem zmieszczą się tylko bardzo wąskie szuflady, do których wrzuci się co najwyżej gąbki i mydła w kostce. Dlatego też warto wybrać najlepszy syfon oszczędzający miejsce. To specjalny rodzaj syfonu, który ma płaski kształt. Zwykle od odpływu umywalki woda idzie w dół i potem w bok, czasem robione są zawijasy z kolankami. Syfon oszczędzający miejsce sprawia, że z odpływu woda od razu spływa poziomo w stronę ściany i dalej w dół rurami.

y syfon oszczędzający miejsceSam syfon jest niewielki i płaski, przez co nie będzie blokował montażu szafki pod umywalką. Syfony tego typu pasują zarówno do umywalek z przelewem i bez przelewu, można do nich dokładać korki typu click-clack oraz korki niezamykalne. Tak jak kazdy syfon i ten płaski musi być odporny na działanie wysokich i niskich temperatur. W końcu raz chce się użyć lodowatej wody, a raz prawie wrzącej. Syfon musi być też idealnie dopasowany pod względem średnicy otworu do odpływu umywalki. Warto zaznaczyć, że syfon oszczędzający miejsce jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Przy zwykłym syfonie po odkręcenia kolanka woda spływa do podstawionego wiaderka, trzeba się napracować by wyczyścić wszelkie zagłębienia. Tu syfon ma prostą konstrukcję, dzięki czemu wszelki brud można łatwo wypłukać pod bieżącą wodą. Każdy kto choć raz czyścił syfon wie, jakie to ułatwienie.

Kończąc rozważania, warto jest zainwestować w syfon oszczędzający miejsce. Dzięki niemu nie będzie kłopotów z montażem szafki pod umywalką. Jego czyszczenie będzie łatwe i szybkie, a on sam będzie odporny na uszkodzenia. Specjalny płaski syfon to na pewno coś co sprawdzi się w każdej łazience. Dobrze o niego zapytać w sklepie budowlanym podczas zakupów.