You are currently viewing Skuteczna izolacja do firmy

Właściciele firm z branży przemysłowej często mają trudność z wyborem odpowiedniego materiału do izolacji. O ile izolować budynek można na różne sposoby, o tyle izolacja rur, turbin, czy innych maszyn nie jest już taka prosta. Takie konstrukcje mają skomplikowane kształty, bardzo duże lub bardzo małe elementy, niestandardową budowę.

Materace do izolacji firmy

izolacje przemysłowe firmyDo tego często się nagrzewają do bardzo wysokich temperatur, a w ich otoczeniu wykorzystywane są żrące kwasy, czy inne chemiczne substancje. Izolacja musi być zatem odporna na wiele różnych czynników zewnętrznych. Na szczęście są dostępne skuteczne izolacje przemysłowe firmy produkcyjnej, czy przetwórczej. Są to przede wszystkim materace izolacyjne. Ta izolacja została tak nazwana ze względu na formę i kształt. Przypomina ona pikowany materac obleczony śliskim materiałem. Pikowane przeszycia nadają pożądanej formy i stabilności izolacji. Nie będzie się ona przesuwać po prawidłowym założeniu. Materac zarówno w środku, jak i na zewnątrz jest wykonany z materiałów odpornych na wysokie temperatury i różne substancje chemiczne. Jest to materiał niepalny, więc nie ma ryzyka, że od palącej się izolacji zajmie się ogniem maszyna czy cały budynek. Nie będzie też dymu, ani toksycznych oparów i pyłu. To bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników firmy. Dodatkowo zewnętrzna powłoka materaca jest pokryta dodatkowym zabezpieczeniem. Może to być warstwa silikonu czy aluminium. Mają one na celu dodatkowe zwiększenie wytrzymałości i odporności izolacji na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

izolacje przemysłowe firmyŚrodek materaca jest wypełniony miękką, ale solidną matą szklaną, czy też wełną mineralną. W ten sposób materac jest dobrze wypchany, ale jego ciężar się znacząco nie zwiększy. Do materacy doczepiane są haki, sprzączki, pasy, czy rzepy. W ten sposób można materac idealnie dopasować do konkretnej konstrukcji, tak by materac nie leżał za luźno ani zbyt mocno nie przylegał. Umożliwia to także samodzielny montaż materacy lub ich ewentualny demontaż np. jeśli maszyna się zepsuła i potrzebne jest do niej dojście. Warto zaznaczyć, że materace zmniejszają koszty eksploatacji maszyn, uniemożliwiają utratę ciepła, a ich zakup na pewno szybko się zwróci.

Jak widać zakup materacy do izolacji w firmie przemysłowej jest najlepszym wyborem. To izolacja praktyczna, elastyczna, a przede wszystkim skuteczna. Do tego wiele firm przygotowuje materace na wymiar i oferuje różne opcje akcesoriów montażowych (pasy, haki, itp.), zatem izolacja będzie doskonale dopasowana do potrzeb klienta.

Przeczytaj więcej https://www.indivizo.info.pl/