You are currently viewing Rusztowania elewacyjne firmy Plettac

Rusztowania są niezbędnym elementem przy pracy na wysokości. Korzysta się z nich podczas renowacji budynków, ich ocieplania, czy malowania. Obecnie na rynku istnieje wiele placówek, które zajmują się ich produkcją, ale też i wypożyczaniem, które zyskuje na popularności. Jednak najwięcej klientów ma firma Plettac, które tworzy przede wszystkim bardzo uniwersalny sprzęt.

Rusztowania z dodatkami

rusztowanie plettacPracując na rusztowaniach, nie trzeba wiedzieć jak je złożyć i dokładnie ustawić. Zazwyczaj zajmują się tym przeszkolone osoby, które wiedzą dokładnie jak to zrobić. Mimo wszystko w przypadku konstrukcji, które udostępnia wspomniana firma, nie do końca trzeba posiadać odpowiednią widzę. Głównie dlatego, że cały sprzęt tworzony jest w taki sposób, by przy montażu sprawić jak najmniej problemów. Łączy się z to z tzw. trzpieniami, które same się zakleszczają. Co z kolei prowadzi do tego, że nie jest się w stanie popełnić żadnego błędu przy instalacji. Jeśli tak się stanie, będzie problem z kolejnymi częściami konstrukcji, ponieważ przestaną do siebie pasować, co będzie sygnałem, że coś jest nie tak. Ponadto dzięki zastosowaniu stop podporowych ramy rusztowania Plettac mogą stać na każdej powierzchni. Nie mają określonego kształtu, w związku z tym stosowane są przy renowacji każdego budynku, o dowolnych wymiarach. Dodatkową zaletą całej konstrukcji jest również materiał, z którego została wykonana.

rusztowanie plettacStosuje się do tego specjalną stal ocynkowaną ogniowo. Dzięki niej nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo pracowników. Oczywiście poza rurami, każde rusztowanie wyposażone jest w podesty, których długość waha się pomiędzy 2,5 a 3 metry. Należy zaznaczyć, że im większe wymiary, tym większa swoboda dla osób po nich się poruszających. Kolejną zaletą tych konstrukcji jest także wykonywanie ich z obowiązującymi normami. Dzięki temu bez problemu można przewozić je z miejsca na miejsce, składając w bardzo krótkim czasie. Oczywiście stabilne rusztowanie Plettac wyposażane jest w różne dodatki, które ułatwiają pracę. W akcesoriach znajdują się między innymi ramy wyrównawcze, które osiągają zazwyczaj od 1 do 1,5 metra. Dodatkowo podesty, po których pracownicy się poruszają, mogą być wykonane w kilku wersjach. Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście drewno. Jednak mogą być tworzone również ze stali, bądź aluminium, które coraz bardziej zyskuje na popularności.

Rusztowania Plettac są bardzo uniwersalne i funkcjonalne. Dzięki nim można wykonywać takie czynności jak ocieplanie ścian, malowanie budynków, a nawet zawieszanie plakatów, czy zaklejanie bilbordów. Jednak najważniejsze jest to, by pracownicy, którzy z nich korzystają, byli odpowiednio zabezpieczeni i wyposażeni w kaski i ochronne ubrania.