You are currently viewing Różnorodne materiały na zasłony i ich cechy

Wybierając odpowiedni materiał na zasłony warto pomyśleć o dobraniu tego, który skontrastuje się z otaczającymi go ścianami czy z firaną. Nie chodzi jedynie o kolor, ale również fakturę, połysk lub jego brak. Materiały błyszczące dobrze będą wyglądały w zestawieniu z matowymi, delikatne i zwiewne w towarzystwie ciężkich i lejących się, gładkie ze wzorzystymi. Dzięki temu zasłony naprawdę nadadzą wnętrzu charakteru i podkreślą jego styl – choć, oczywiście, każdy przypadek jest inny i może okazać się, że najlepiej zaprezentują się zasłony, które ładnie wtapiają się w otoczenie.

Cięższe materiały, które można wykorzystać do uszycia zasłon to miękki, mięsisty aksamit, błyszcząca i szeleszcząca tafta, wzorzysty żakard i mora oraz błyszczący, ciężki brokat. W ich wykończeniu znakomicie sprawdzają się koronkowe i żakardowe gipiury.

Lżej od nich prezentują się błyszczący perkal i satyna oraz szorstka, naturalna juta.

Najlżejsze, zwiewne materiały to półprzezroczysta, delikatna organza, nieco od niej grubszy i nie tak przejrzysty woal, przezroczysty szyfon, delikatny tiul i ozdobna markizeta. Te materiały są również idealne na lekkie firany.

zasłony

zasłony

zasłony

zasłona

zasłona