You are currently viewing Rodzaje ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe cechują się stosunkowo niską ceną, a przy tym są bardzo łatwe w montażu, który może zająć nawet jeden dzień. Szybkość montażu wynika z faktu, że tworzone są z gotowych, prefabrykowanych elementów, dobranych na wymiar. Z tego powodu coraz częściej są wybierane na ogrodzenie domu i ogrodu.

Wśród ogrodzeń panelowych można wyróżnić ogrodzenia betonowe, drewniane i siatkowe.
Ogrodzenia betonowe są najsolidniejsze i niekoniecznie muszą być nieatrakcyjne wizualnie. Przeciwnie, obecnie dostępnych jest wiele różnych wzorów ogrodzenia, które może dopasowywać zgodnie z własny gustem. Można je również pomalować, dzięki czemu wizualnie prezentują się naprawdę dobrze i znacznie lepiej wpasowują się w otoczenie. Niestety, ze względu na ciężar poszczególnych elementów, samodzielny montaż jest wykluczony i należy zatrudnić do niego profesjonalistów z odpowiednim sprzętem.

Ogrodzenia drewniane są znacznie lżejsze i ładniejsze, odpowiednie do samodzielnego założenia, niestety wymagają znacznie częstszej i dokładniejszej pielęgnacji i konserwacji, aby mogły posłużyć przez więcej niż kilka lat. Przynajmniej dwa razy w roku, szczególnie przed sezonem zimowym i po nim, należy takie ogrodzenie dokładnie obejrzeć i dokonać niezbędnych prac związanych z czyszczeniem i konserwacją. Najbardziej odporne na warunki atmosferyczne są ogrodzenia z drewna egzotycznego, jednak zaliczają się do najdroższych,

Najpopularniejsze wśród ogrodzeń panelowych są ogrodzenia z siatki. Mogą być ocynkowane lub lakierowane proszkowo, wykorzystywany jest także ocynk z powłoką poliestrową, dzięki której siatka jest znacznie bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Ogrodzenia z siatki są lekkie, trwałe i bardzo łatwo dopasować je do żądanej długości, dzięki czemu ich montaż w samodzielnym zakresie nie sprawia większych trudności. Nie wymagają większych prac konserwatorskich, jednak co jakiś czas warto dokładnie się im przyjrzeć i ocenić, czy nie pojawiła się rdza lub nie wymagają ponownego malowania.

 

ogrodzenie z siatki

ogrodzenie z drewna

ogrodzenie z drewna