You are currently viewing Rodzaje nowoczesnych lamp i ideal lux lampy

Nowoczesne lampy miewają wiele odmian. Każdy projektant ma swój własny styl, swoje inspiracje, więc nie można dokonywać uogólnień. Możemy jedynie pokusić się o charakterystykę dwóch wiodących trendów w projektowaniu oświetlenia, jakie są obecnie najpopularniejsze i najmodniejsze.

Ideal lux lampy – nowoczesne, ale drogie

ideal lux lampyPierwszy z nich to bogaty i barokowy styl włoski. Takie ekskluzywne lampy włoskie są bogato zdobione, często są ozdabiane kryształami, lusterkami, szlachetnymi kamieniami i materiałami. Dominują tu lampy wiszące, ale możemy znaleźć również lampy stojące. Piękne, duże żyrandole widoczne są z daleka, i sprawiają, ze ekskluzywne oświetlenie włoskie nie może zostać pomylone żadnym innym stylem. Niewątpliwie nie jest to styl, który będzie odpowiadał każdemu. Pasuje on do bogato wyposażonych wnętrz, pełnych przepychu, złota, srebra i dodatków. Pamiętajmy jednak, iż ideal lux lampy same w sobie są wystarczająco dekoracyjne, więc nie potrzebujemy wielu innych ozdób. Drugi ważny styl to minimalizm. Jest on zaprzeczeniem stylu włoskiego. Tutaj chodzi o prostotę form, surowość, proste kształty, matowe kolory. Najczęściej takie lampy są w odcieniach czerni, bieli, brązu lub szarości. Są to lampy stojące, w prostych, lecz ciekawych kształtach, rzadziej są to lampy wiszące.

Takie lampy idealnie nadadzą się do minimalistycznego wnętrza, jak również mogą stanowić interesująca ozdobę klasycznie urządzonego pomieszczenia. Takie lampy są częściej wybierane, ponieważ są bardziej uniwersalne, łatwiej jest je dopasować do wnętrza. Nie przekreślajmy jednak lampy włoskich, trzeba tylko wiedzieć, jakie wybierać.