You are currently viewing Remonty starego drewnianego domu a wilgoć

Kiedy decydowałam się na wybudowanie domu drewnianego to nie do końca byłam świadoma tego, ile mogę mieć z nim problemów. Po prostu, zawsze podobały mi się domki w stylu góralskim, chętnie takie wynajmowałam na wakacjach i dlatego uznałam, że taki chciałabym postawić.

Remont starego drewnianego domu kto powinien go wykonać

remont starego drewnianego domuWiedziałam, że będzie to miało swoje mankamenty i nie wszystko będę mogła zrobić, na przykład nie położę płytek ceramicznych na podłodze, ale to ni wtedy nie przeszkadzało. Nie wiedziałam jednak jak ważna jest dobra izolacja budynku i teraz czeka mnie remont domu drewnianego, ponieważ do niektórych belek wdała się wilgoć. Nie tylko wilgoć, ale i grzyby zaczęły się panoszyć po moim pięknym domu. Nawet bym ich nie zauważyłam, bo wszytko zaczęło się od zewnątrz, ale byłam akurat na podwórku, żeby przynieść wycieraczkę, którą wiatr wywiał na koniec działki i wracając zobaczyłam tę wilgoć. Remont starego drewnianego domu mi się nie widział, sama na pewno nie będę się tym zajmowała tylko wynajmę kogoś do tego. Chciałam skontaktować się z ekipą, która budowała mi dom i która nie dołożyła należytej staranności, żeby wszystko dobrze zabezpieczyć, ale okazało się, ze ta firma już nie działa. Ciekawe dlaczego…Nie mniej jednak musiałam znaleźć kogoś innego do pomocy. Remonty domów drewnianych to nie jest popularna specjalizacja wśród deweloperów, preferujących domy murowane. Jakoś udało mi się jednak znaleźć profesjonalistów, którzy podjęli się tego zadania.

Niestety, powiedzieli, że konieczna jest przebudowa domu drewnianego, ponieważ wilgoć weszła od dołu i cała ściana musi zostać wymieniona. No nic, jak trzeba to trzeba. Przecież nie mogą się cały czas zastanawiać, czy ściana nie zgnije i się na mnie nie zwali.