You are currently viewing Przestrzeń miejska – słupki betonowe i nie tylko

Dzięki obecnym rozwiązaniom budowlanym przestrzeń miejska może być naprawdę stylowo rozplanowana. Możemy dziś zaobserwować coraz więcej ciekawych elementów infrastruktury zarówno na osiedlach, w parkach, jak i centrum. Rozwiązania te pełnią praktyczną funkcję, zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę, jednak sprawiają również, że miasto wygląda po prostu lepiej. Na co warto zwrócić uwagę projektując najbardziej reprezentacyjne punkty miasta?

Betonowe słupki i inne rozwiązania aranżacyjne miasta

Panorama miastaJeśli chodzi o rynek czy Starówkę, warto zadbać o odpowiednią ilość ławek i betonowych koszy na śmieci. Centrum to miejsce, w którym ludzie się spotykają, odpoczywają i jedzą, więc muszą mieć ku temu odpowiednie warunki. To samo tyczy się kierowców parkujących na Starym Mieście. Potrzebują oni strefy do swobodnego parkowania, natomiast parkingi powinny być oddzielone od chodników i innych stref dla pieszych. Betonowe słupki parkingowe odpowiadają za bezpieczeństwo i są obowiązkowe zarówno w ruchliwym centrum, jak i na osiedlach. Dobierając wymienione wyżej elementy do przestrzeni naszego miasta, warto dokładnie zapoznać się z ofertami poszczególnych producentów. Dostępne warianty odznaczają się bowiem naprawdę dużą rozmaitością, jeśli chodzi o wygląd i materiały.

Park miejskiSłupki do parkingu mają taką a nie inną nazwę z powodu ogólnie przyjętej zasady, jednak te elementy możemy zakupić również w formie betonowych kul czy kostek, czasem połączonych w jedną spójną konstrukcję. Tak zaprojektowane stwarzają bezpieczeństwo, a jednocześnie oferują ciekawe rozwiązania wizualne. Warto więc nie ograniczać się wyłącznie do podstawowej funkcji, a też zwracać uwagę na ich styl. Poza samym centrum mamy również park. To miejsce oferujące szereg różnych możliwości. Możemy tam postawić plenerowe przyrządy do ćwiczeń, altankę, w której będzie można skryć się przed deszczem i zjeść posiłek oraz piknikowe stoły i ławki. Nie zapominajmy również o placach zabaw dla najmłodszych. Mnóstwo osób chętnie korzysta z dobrodziejstw, jakie oferują parki miejskie, dlatego im więcej atrakcji zaoferujemy mieszkańcom, tym więcej ich przybędzie. To z kolei oznacza, że musimy postawić w parku jak najwięcej koszy na śmieci. Betonowe najlepiej się do tego nadadzą, gdyż są pojemne, trwałe i nie przewrócą się. Przy głównych ścieżkach należy ustawić rzędy ławek, z których skorzystają zarówno biegacze chcący zaczerpnąć tchu, jak i spacerowicze.

Miasto to żywy organizm, który stale wymaga ruchu i zmian. Zmieniają się pokolenia, a wraz z nimi potrzeby mieszkańców. Dlatego warto być na bieżąco ze współczesnymi innowacjami stosowanymi w przestrzeni miejskiej. Nie da się ukryć, że ciekawe rozwiązania aranżacyjne przestrzeni miejskiej przyciągną również turystów.