You are currently viewing Praktycznie promienniki przemysłowe

Powoli zbliżająca się zima niesie za sobą wiele komplikacji. Przede wszystkim należy zabezpieczyć się przed nadchodzącymi temperaturami, które mogą mieć gigantyczny wpływ na temperaturę wewnątrz budynku. Jej utrzymanie na właściwym poziomie jest niezwykle ważne, gdyż zarówno zapewnia komfort pracownikom, ale także pozwala na zachowanie wszelkich norm narzuconych prawnie.

Promienniki używane w przemyśle

PromiennikPrzede wszystkim temperatura w obiekcie nie może być zbyt niska, gdyż z punktu widzenia prawa, taki obiekt nie nadaje się do wykonywania czynności związanych z pracą. Zależnie od miejsca, wymogi odnośnie temperatury wnętrza będą się od siebie różnić. Większe przestrzenie ciężej też ogrzać, dlatego też konieczne jest wykorzystanie odpowiednich rozwiązań. Przemysłowe promienniki ciepła to jedna z najlepszych opcji w dzisiejszych czasach. Umożliwiają one przede wszystkim ogrzanie bardzo dużych przestrzeni przy małym zużyciu energii elektrycznej. Jest to ich niewątpliwa zaleta, która wielu przedsiębiorców przekonuje do ich zakupu. Ciekawym rozwiązaniem są promienniki przemysłowe mobilne, które zwykle są konstrukcją jezdną, którą można dowolnie przemieszczać po miejscu pracy. Tego typu urządzenia mogą być zasilane na parę sposobów.

PromiennikNajczęściej wykorzystuje się gaz lub energię elektryczną. Rodzaj zasilania nie ma wpływu na moc takiego grzejnika, dlatego też nie ma to zbyt dużego znaczenia. Należy dobrać rozwiązanie bardziej oszczędne i łatwiejsze do wykorzystania w konkretnym miejscu. Butle gazowe mogą zostać ustawione praktycznie w dowolnym miejscu przestrzeni przemysłowej, dlatego też jest to komfortowe rozwiązanie. Dostęp do energii elektrycznej wiążę się z koniecznością podłączenia do jej źródła, a jest to całkiem spore ograniczenie. Ciągnięcie dużej ilości kabli ogranicza przestrzeń i zwiększa ryzyko chociażby potknięcia. Dodatkowo pobór energii elektrycznej jest dość duży, dlatego też rozwiązanie to jest mniej wydajne od zasilania gazowego. Samo paliwo wykorzystywane do napędzania w procesie spalania jest bardzo tanie i względnie wysoko kaloryczne. Nie zużywa się jego zbyt dużych ilości, a w zamian otrzymuje się całkiem dużo energii cieplnej, którą z łatwością przekazuje się do okolicznych przedmiotów, konstrukcji i organizmów żywych.

Wydajność cieplna promienników jest ogromna, gdyż przekazują one ciepło bezpośrednio do odbiorców. Dlatego też przebywanie w ich okolicy jest przyjemne, a osoby pracujące w ich otoczeniu nigdy nie odczuwają zimna, nawet jeśli temperatura powietrza wewnątrz jest względnie niska.