You are currently viewing Pracownicy przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją pieców kominkowym ogłosiła upadłość.

Niestety kryzys ekonomiczny zbiera kolejne żniwo. Jedno z największych polskich przedsiębiorstw zajmujące się produkcją pieców kominkowych (tzw kominki kozy)ogłosiło właśnie upadłość.

Niestety kryzys ekonomiczny odbija się na miejscach pracy

kominekDotychczas firma radziła sobie naprawdę dobrze, na rynku istniała od ponad trzydziestu lat. Od zawsze zajmowała się produkcją pieców wolnostojących, które od kilku lat cieszyły się naprawdę sporą popularnością. kominek koza stały się popularne wśród wszystkich interesujących się urządzaniem wnętrz – stały się one bardzo modnym i pożądanym dodatkiem w każdym salonie. Tym bardziej zatem, zaskakująca jest informacja która została ogłoszona przez zarząd przedsiębiorstwa. Niestety bez pracy zostało właśnie ponad trzysta osób, rożnych specjalności – od osób zajmujących się bezpośrednio wytwarzaniem kominków wolnostojącyh po pracowników administracji, marketingu czy projektantów pieców. Jak przekazali w wydanym przez siebie oświadczeniu przedstawiciele firmy, sytuacja finansowa pogorszyła się na tyle, iż nie było już sensu żeby ją pogłębiać. Jak przyznali już od kilku lat działali głównie na podstawie kredytów zaciąganych od banków. Jak powiedzieli, nie chcą doprowadzić do sytuacji, że pracownikom nie zostaną wypłacone pieniądze za wykonaną przez nich pracę. Pracownicy przyznają jednak, iż nie wiedzieli wcześniej o planach firmy i ta decyzja jest sporym zaskoczeniem także dla nich. Są rozczarowani tym, że od dnia zostali bez pracy, jednakże jak zapewnił zarząd w oświadczeniu zostaną im wypłacone odpowiednie odprawy. Przedsiębiorstwo oficjalnie przestaje działać z dniem jutrzejszym.

Jak poinformowało jednak starało się zrobić wszystko aby w tym ostatnim czasie uregulować większość zobowiązań, które miała wobec banków czy też jakichkolwiek innych instytucji oraz osób. Co powstanie w miejscu zamkniętego zakładu oraz czy budynek ten zostanie sprzedany póki co nie wiadomo.