You are currently viewing Poszukiwanie rolet wewnętrznych

Wybór rolety nie jest, wbrew pozorom, łatwym zadaniem, jeśli staramy się stworzyć spójne wnętrze, w którym każdy element współgra z pozostałymi i dobrze spełnia swoje zadanie. Choć na rynku dostępnych jest wiele rolet, to najpowszechniejsze w sklepach są klasyczne rolety zwijane, wykonane z gładkiego, jednobarwnego materiału.

Szukając idealnej rolety dobrze jest zastanowić się, czy właśnie roleta jest nam potrzebna. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem mogą być zasłony, które bardziej odpowiadają założeniom niektórych stylów wnętrzarskich. Jeśli jednak pokój jest intensywnie użytkowany, to warto tę zasadę nagiąć, aby wybrać rozwiązanie, które będzie przede wszystkim najwygodniejsze dla nas samych.

Kolejny etap poszukiwań to zorientowanie się w rodzajach rolet i wybranie tego typu, którym najbardziej nam odpowiada. Klasyczne? Austriackie? Rzymskie? Dzień-noc? Greckie? Plisowane? Mini? Odsyłam do Google, aby obejrzeć zdjęcia poszczególnych rolet.

W wyborze rolety pomoże oglądanie gotowych wnętrz. Liczne blogi poświęcone wystrojowi wnętrz, zdjęcia aranżacji, portale z poradami i zdjęciami – to wszystko jest niezwykle pomoce i pozwala lepiej zorientować się w tym, co do czego pasuje i jak odnieść kolor rolety do reszty wystroju. Korzystanie z Internetu pozwala też od razu odnaleźć nazwę producenta rolety ze zdjęcia. A gdy już jakiegoś wybierzemy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę jak np. „rolety KD-PARTNER wrocław” by znaleźć sklep stacjonarny lub internetowy, w którym kupimy wymarzoną roletę.

W wyborze należy kierować się nie tylko wyglądem i ceną, ale też względami praktycznymi, takimi jak wygoda korzystania z rolety i materiał, z którego jest wykonana, aby łatwo było ją wyczyścić. Jeśli w domu są alergicy, trzeba wziąć pod uwagę ich potrzeby i unikać np. rolet autriackich i weneckich, które nawet przy regularnym praniu będą gromadziły kurz.

 roleta wewnętrzna

roleta wewnętrzna