You are currently viewing Posadzki betonowe w zakładach przemysłowych

Obiekty przemysłowe odznaczają się specyficznymi warunkami panującymi wewnątrz. Zazwyczaj są to ogromne hale, które ze względu na swoją powierzchnię muszą być ocieplane w specjalny sposób, aby nie generować zbyt wysokich kosztów. To dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na przykład na piece nadmuchowe, które są wydajne, a przy tym niedrogie.

JAKA POSADZKA DO HALI PRZEMYSŁOWEJ?

posadzki betonoweAle ogrzewanie to nie wszystko. Istotny jest również wybór odpowiedniej posadzki. Powinna ona nie tylko zapewniać bezpieczeństwo, ale także być łatwa w utrzymaniu – w końcu sprzątanie ogromnej wielkości hali nie może trwać godzinami, gdyż mogłoby to spowolnić produkcję. Ponadto łatwość pielęgnacji wiąże się też z tym, że w przypadku wylania czegoś podczas pracy, możliwe jest szybkie posprzątanie i uniknięcie poślizgnięcia się, a więc i wypadku. Najlepszym rozwiązaniem dla hal przemysłowych są więc posadzki betonowe w Warszawie. Według niektórych badań umieszczanych w czasopismach budowlanych, wynika, że tego typu posadzki występują w 70% budynków przemysłowych. Pozostałe 25% to posadzki żywiczne, 5% zaś inne, mniej popularne rozwiązania. Jeśli chodzi o posadzki betonowe, zwraca uwagę przede wszystkim ich wytrzymałość. Oczywiście parametry techniczne zależą od tego, czy posadzka posiada zbrojenie.

posadzki betonoweDo jego wykonania wykorzystuje się najczęściej siatki zgrzewane, które zostają rozmieszczone w środku płyt betonowych lub też za pomocą innej metody – nie na środku, a przy dolnej oraz górnej warstwie. Niezależnie od wyboru techniki, takie zbrojenie jest naprawdę skuteczne i bardzo dobrze podwyższa parametry wytrzymałościowe posadzki. Oczywiście jeśli jest wykonane profesjonalnie, czyli nie zapomina się o istotnych sprawach takich jak na przykład otulina zbrojenia, która powinna wynosić minimum 50 mm. Istotny jest też rodzaj zastosowanych siatek – najlepiej wykorzystać siatkę standardową, gdyż te mniejsze, mimo że są dostępne na rynku budowlanym, będą mało skuteczne. Oprócz zbrojenia siatkami, posadzki betonowe mogą być zbrojone w sposób rozproszony – za pomocą włókna szklanego czy syntetycznego, na przykład w postaci drobinek polipropylenu czy nylonu.

Możliwe jest też połączenie tych dwóch metod zbrojenia. Niezależnie jednak od wyboru, każdy budowlaniec wie o tym, że posadzka betonowa ze zbrojeniem jest najlepszym rozwiązaniem dla zakładu przemysłowego, chociaż obecnie konkuruje z posadzkami żywicowymi i wynik wcale nie jest taki oczywisty. Bowiem i posadzki żywiczne mają wiele zalet, które sprawiają, że są coraz częściej wybierane.