You are currently viewing Porównanie grzejników – ogrzewanie kanałowe

Pytając wielu ludzi jaki rodzaj ogrzewania jest najlepszy to najczęstszą odpowiedzią będzie centralne ogrzewanie. A jeżeli spytamy o grzejniki? Tutaj właśnie zaczyna się śmieszna sytuacja, ponieważ mimo że dzisiejsze grzejniki są naprawdę niezłe, to bardzo duża część ankietowanych odpowie, że najlepsze były grzejniki, popularne za PRL.

Ogrzewanie kanałowe raczej nie we Włoszech

ogrzewanie kanałoweGrzejniki te miały wyraźne żebra zakończone niebezpieczną krawędzią. Największą ich zaletą był jednak materiał, jakim było żeliwo. Żeliwo ma to do siebie, że bardzo długo oddaje ciepło. I dlatego właśnie jest taki sentyment. Grzejniki te zdeklasowały ogrzewanie podłogowe(niby najbardziej komfortowe a jednak), ogrzewanie kanałowe Warszawa, które dzisiaj powoli wraca do łask a kratki do grzejników kanałowych znowu wracają do sklepów z artykułami budowlanymi. Największe zdziwienie jednak sprawił twórca tej ankiety. Twórcą bowiem była firma, które produkuje grzejniki irsap. Jest to włoska firma. Oczywiście mówimy tutaj o Polskim oddziale, ponieważ podejrzewam, że we Włoszech ze względu na klimat preferencje mogą być trochę inne. Nie mniej jednak bardzo zadziwia mnie fakt, że firma ta przedstawiła tego typu wyniki ankiety. Mogła przecież ostatecznie tak zrobić, żeby to jej grzejniki były na czele, jednak nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Bardzo mnie to cieszy, że są jeszcze firmy, które potrafią tak się zachować. Zachowanie to jest po prostu godne pochwały. Wynik jednak pokazuje jeszcze, że ludzie mieszkający w naszym pięknym kraju ciągle są bardzo pozytywnie nastawieni do tego, co miało miejsce jakiś tam czas temu.

Ciągle wspominają czarno-białą telewizję z trzema kanałami, radio trzeszczące ale i właśnie ciągle są ludzie, którzy mówią, że najlepszym ogrzewaniem jest właśnie centralne ogrzewanie z takimi grzejnikami.