You are currently viewing Pomysł na ciekawy wystrój salonu – naklejki i szablony malarskie

Salon to jedno z pomieszczeń w domu, w którym spędzamy bardzo wiele czasu. Służy zarówno jako miejsce relaksu, jak i przyjmowania gości. Dlatego najczęściej domownikom zależy na tym, by była to przestrzeń komfortowa, stylowa i przytulna. Na dekorację salonu mamy obecnie bardzo wiele sposobów. Jednym z nich są szablony malarskie. Idealnie nadają się jako skromna, ale oryginalna dekoracja.

Estetyczne i łatwe w montażu naklejki na ścianę

naklejki na ścianęMożna wykonać je komponującym się lub kontrastującym kolorem – zarówno jeden jak i drugi efekt wygląda bardzo ciekawie. Wówczas należy liczyć się z koniecznością zastosowania wysokiej jakości farby i dokładną aplikacją. Dzięki szerokiemu wyborowi szablonów malarskich, jesteśmy w stanie bez problemu dopasować je do stylu salonu. Na rynku dostępne są motywy roślinne, zwierzęce, budowle, symbole, ciekawe napisy, portrety znanych osób i inne. Szablony malarskie podobnie jak naklejki na ścianę są bardzo ciekawym pomysłem na zatuszowanie plamy lub miejsca bo łataniu dziury, pęknięciu lub tym podobnych śladów. W domu, w którym przebywają dzieci często zdarza się, że ściany pokryte są malunkami, wykonanymi kredkami, długopisami lub flamastrami. Jeśli ściany nie są pokryte farbą zmywalną odporną na mycie i szorowanie to dobrym sposobem na zatuszowanie mało estetycznych bohomazów są właśnie szablony malarskie i mocne naklejki na ścianę. Zaletą tych drugich, jest dodatkowo fakt, że możemy je stosować także na tapetach i szafkach. W ten sposób nie tylko udekorujemy salon, ale także zakryjemy rysę na froncie szafki czy lustra. Specjalnie z myślą o dekorowaniu szyb i luster powstały naklejki na szkoło, które są bardo ozdobne. To co różni naklejki od szablonów to przede wszystkim łatwy montaż i demontaż. Po odklejonej naklejce nie ma ani śladu, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i wysokiej jakości materiałów. Z kolei jeśli chcemy pozbyć się namalowanej aplikacji to musimy liczyć się z koniecznością odmalowania ściany. Zainteresowanie tego typu spowodowało, ze dostępne są także naklejki do kuchni, a także naklejki dla dzieci. Są to ozdoby wysokiej jakości, które charakteryzują się solidnością i estetyką.

 

Obok nich często stosowane są te pod kontakty, które przyczyniają się do zachowania czystej ściany wokół włącznika światła lub kontaktu. To czy zdecydujemy się na naklejki czy szablony jest już kwestią indywidualną. Pewne jest jednak to, że zarówno pierwsza, jak i druga metoda doskonale sprawdzają się w nadawaniu wnętrzu bardziej określonego charakteru. Przełamują monotonie oraz są ciekawym akcentem, który z pewnością zwróci uwagę gości.