You are currently viewing Pomysł na biznes – wywóz gruzu

Jakiś czas temu mój mąż stracił pracę. Bardzo nas to zmartwiło, ponieważ nie ma on dobrego wykształcenia i przez całe życie pracuje fizycznie. W ostatniej firmie miał bardzo dobrą pensję, a jego szef go bardzo lubił i często szedł mu na rękę.

Wywóz gruzu może być dobrym pomysłem na biznes

gruzJednak firma ta musiała ogłosić bankructwo po tym jak nie udało im się zrealizować bardzo dużego zlecenia. Musieliśmy się więc poważnie zastanowić nad przyszłością naszego domowego budżetu. W tedy znajoma opowiedziała nam u funduszach dla ludzi w średnim wieku, którzy chcą założyć własny biznes. Uznaliśmy to za sporą szansę i zaczęliśmy sprawdzać informację dotyczące tego projektu. Okazało się, że rzeczywiście takie fundusze istnieją i wcale nie jest trudno je zdobyć. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i poprzeć go biznes planem. Następnie musieliśmy wymyślić pomysł na biznes. Mąż całe życie pracował na budowie, dlatego oczywiste stało się, że w tej dziedzinie będzie otwierał działalność. Jednak budowa wymaga dużo zaangażowania. Potrzebna jest stała obecność szefa oraz zatrudnienie wielu pracowników. Mąż jednak chciał pracować samodzielnie i jak najmniej fizycznie, gdyż coraz ciężej było mu dźwigać ciężary. Wtedy do głowy przyszedł nam wywóz gruzu. Na każdej budowie, gruzu jest bardzo dużo i trzeba go zutylizować. Dodatkowo każda budowa potrzebuje gruzu, aby rozpocząć budowę fundamentów. Odbiór gruzu wydawał się więc idealny.

Wystarczyło kupić odpowiedni samochód i ogłosić się w Internecie. Naszym pomysłem był przede wszystkim niski cennik jak na Poznań, gdzie ceny są dość wysokie.