You are currently viewing Pompy ciepła – dofinansowania w Łodzi

Przez to, że początkowo ekologiczne formy pozyskiwania energii elektrycznej i ciepła, nie były zbyt efektywne, to ludzie się do nich zrazili. Większość myśli, że postęp tej technologi się zatrzymał i przez kilkanaście lat nic na tym polu się nie zmieniło.

Dofinansowanie zakupu pompy ciepła – co warto wiedzieć?

Pompy ciepłaNie jest to jednak prawda i w dzisiejszych czasach tego typu systemy są niesamowicie wydajne. Korzystając z nich można znacznie ograniczyć koszty utrzymania budynków, oraz sprawić, że zmniejszy się zanieczyszczenie. Często więc dochodzi do sytuacji, w której osoby inwestujące, na przykład w pompy ciepła, zaczynają oszczędzać, aż cały koszt im się zwraca. Oczywiście taki proces trwa kilkanaście lat, jednak będą one działać o wiele dłużej. Chodzi jednak tutaj głównie o to, żeby obalić mit mówiący, że tego tupu źródła energii cieplnej są drogie i nieefektywne. Jednak różne urzędy i instytucje, aby jeszcze bardziej wpłynąć na decyzje ludzi, oferują różnego rodzaju dofinansowania. Można je dostać na przykład w takich regionach jak łódzkie, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest dosyć wysokie. Pompy ciepła dofinansowanie to bardzo dobry pomysł, ponieważ może w ten sposób ludzie się przekonają do wartości tej technologii. Im więcej osób z niej korzysta tym bardziej można odciążyć elektrownie, które spalają paliwa kopalniane i emitują do atmosfery szkodliwe gazy cieplarniane. Oczywiście aby dostać takie dofinansowanie trzeba spełnić kilka warunków.

W niektórych przypadkach trzeba zainwestować również w ogrzewanie podłogowe czy panele słoneczne, aby system był jeszcze bardziej efektywny. Warto więc dokładnie przeczytać wymaganie jaka stawia taka instytucja czy urząd, przed przystąpieniem do programu.