You are currently viewing Panele w kolorze dębu do salonu

Salon. Jest to pomieszczenie główne chyba w każdym domu czy nawet małym mieszkaniu. To tam bowiem spędzamy swój czas wolny, nie tylko sami, ale i z pozostałymi domownikami. Możemy odpocząć po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami domowymi oraz zawodowymi. Ale salon to też miejsce, w którym przyjmujemy gości, dlatego powinien wyglądać reprezentatywnie, a jednocześnie być przytulnym.

Panele klasyczne i nowoczesne

panele dąb rustykalnyZatem uzyskanie takiego podwójnego wrażenia może być ciężkie, jednak wystarczy odpowiednio podejść do tematu aranżacji. Chociaż meble zajmują dużo miejsca, pamiętajmy, że to nie są jedyne elementy wpływające na wystrój wnętrza. Powinniśmy poświęcić też odpowiednią ilość uwagi… podłodze. To przecież od niej wiele zależy! Czy będzie jasna, czy ciemna – może rozświetlić lub przytłoczyć wnętrze. Może dobrze komponować się z meblami lub się z nimi gryźć. Zatem na jaką podłogę najlepiej postawić? Wiele osób uważa, że najlepszym wyborem są panele – kolor dąb rustykalny jest idealny do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza! To właśnie ze względu na jego uniwersalność warto go wybrać. Przecież mieszkania nie aranżujemy raz na zawsze, co jakiś czas – najczęściej co około 5 lat – każdy decyduje się na remont.

panele dąb rustykalnyMożemy wówczas wymarzyć sobie salon w zupełnie innym stylu, ale czy to będzie oznaczało, że musimy pozbyć się podłogi i montować nową? Nie! Właśnie dlatego warto kupić panele w kolorze dębu rustykalnego lub naturalnego, bo nawet po zmianie aranżacji salonu, nie będziemy musieli ich wymieniać, ponieważ w nowym wnętrzu prezentować będą się równie dobrze. Jednakże pojawia się czasem kolejny problem, jakim jest cena takich paneli. I faktycznie, panele drewniane bywają drogie, jednakże czy jest to jedyne rozwiązanie, jakie mamy do wyboru? Nie, możemy też wybrać panele wykonane z płyty MDF, których warstwą zewnętrzną – a więc dekoracyjną – jest laminat impregnowany żywicą. Laminat ten jest w kolorze konkretnego gatunku drewna, na przykład wspomnianego już dębu. Zatem jest to rozwiązanie tańsze, które prezentuje się jednak równie dobrze. Po co przepłacać, skoro taniej mamy niemal to samo?

Ten argument przekonuje wielu, dlatego osoby, którym zależy na eleganckim wyglądzie wnętrza, często decydują się właśnie na panele z płyty MDF. Drugą możliwością są panele z płyty wiórowej, które także są przez producenta wykańczane laminatem. Konkludując, jeśli poszukujemy uniwersalnej podłogi pasującej do każdego wnętrza, panele podłogowe w kolorze dębu będą wyborem, którego na pewno nie będziemy żałować.