You are currently viewing Panele ścienne – uniwersalne dekoracje

Dekoracje wnętrz kojarzą nam się z czymś bardzo wyrazistym, kolorowym, wzorzystym. Nie każdemu to odpowiada. Jednak wnętrze bez dodatków będzie wyglądać mało atrakcyjnie, będzie mało spersonalizowane.

Panele wykonane z gipsu

panele Loft SystemW takim wypadku warto jest eksperymentować z fakturą, materiałami, a nie z kolorami. Zamiast czegoś gładkiego, wybierzmy chropowate, zamiast jednobarwnego wybierzmy przejścia tonalne. Na podłogi można położyć płytki ceramiczne lub płyty kamienne z naturalnymi ,,pęknięciami” i przejściami na kolorze. Gładka podłoga byłaby mniej ciekawa, poza tym bardziej widać byłoby na niej zabrudzenia. W przypadku mebli możemy wybrać zdobienia wykonane z materiale. Stoły czy krzesła, a także łóżka mogą mieć rzeźbione zakończenia. Dzięki temu nie wprowadza się nowego koloru ani materiału, a całość jednak prezentuje się bardziej estetycznie. Także metalowe elementy wnętrz, takie jak abażury nowoczesnych lamp, czy małe stoliczki w stylu industrialnym mogą być celowo pofalowane, powyginane, czy ustawione w różne figury. Jeśli chodzi o ściany to można zastosować tutaj dwie rzeczy.

panele Loft SystemPierwsza z nich to tapety tekstylne, a druga to panele Loft System. Tapety mogą być jednobarwne lub wzorzyste, jednak wybór tapet tekstylnych sprawia, że ściana zyskuje strukturę tkaniny. Jest przyjemna w dotyku, choć trudniejsza w czyszczeniu. Druga opcja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Panele ścienne to uniwersalne dekoracje. Najczęściej można je kupić w kolorze białym. Są wykonane z gipsu, czasem są panele ceramiczne. Mają wielkość kafli łazienkowych, choć zależy to także od wzoru. Właśnie przestrzenne wzory sprawiają, że panele ścienne Loft System są dobrym wyborem. Najpopularniejsze są wzory typu fala lub zygzak. Mogą one mieć różne wielkości, głębokości, czy liczbę fal na jednym panelu. Takie panele można zamontować w dowolnym pomieszczeniu mieszkalnym, a także w nowoczesnym biurze. Jednak to nie wyczerpuje palety wzorów paneli dekoracyjnych. Można nabyć takie w każdym kolorze, także intensywnej czerwieni czy mrocznej czerni. Są także panele dobre do pokojów dziecięcych, z motywami zwierzęcymi, czy panele do pokojów w stylu romantycznym lub angielskim z motywem róż.

Takie panele najczęściej stosuje się na jednej ścianie, żeby nie przytłoczyć nimi pomieszczenia. Wyjątkiem są małe pomieszczenia, takie jak korytarz, które można obłożyć w całości. Panele kładzie się podobnie jak płytki ceramiczne, czyli na gładką powierzchnię ściany nakłada się panele z zaprawą klejącą. Nie stosuje się jednak fug.