You are currently viewing Panele 3D na ściany w nowoczesnych wnętrzach

W dzisiejszym sposobie aranżacji wnętrz panuje moda na stosowanie stonowanych barw oraz geometrycznych kształtów. Co z sytuacji, kiedy chcielibyśmy w jakikolwiek sposób unowocześnić powstające w ten sposób wnętrze? Przecież styl modernistyczny oraz skandynawski może być na dłuższą metę nudny i spędzanie w nim czasu nie będzie już tak odprężające, jak na początku.

Panele ścienne w różnych wielkościach

panele ścienne 3dNa szczęście w bardzo prosty sposób można wprowadzić we wnętrza unowocześnienia, które będą stylowe i gustowne, a jednocześnie odważne. Jednym z rozwiązań pozwalających na dodanie charakteru wystroju jest zastosowanie ciekawych płytek na ścianę. Ten sposób ma bardzo wiele zalet – przede wszystkim działamy tutaj fakturami, a nie kolorami, dlatego osoby, które nie lubią lub nie chcą wprowadzać do wnętrza zbyt wyrazistych barw, chętnie korzystają właśnie z tego rozwiązania. Panele ścienne 3D, jak sama nazwa sugeruje, nie są gładkie. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane oraz pomysłu producenta, mogą one przybierać bardzo różne kształty i wielkości. Jednymi z najbardziej popularnych i najtańszych drobnowymiarowych elementów tworzących unikalny charakter wnętrza są płytki gipsowe. Najczęściej powstają one podczas odlewania, co oznacza, że suchy gips miesza się z wodą, a następnie wlewa mieszankę do specjalnie przygotowanej formy.

panele ścienne 3dDzięki temu, że bardzo łatwo jest kształtować ten materiał, powstają z niego przestrzenne panele 3D różnej wielkości. Najczęściej układane są one na jedną ścianę w salonie, kuchni, jadali lub korytarzu (czasami nawet na jej fragment). Już nieduża powierzchnia sprawia, że wnętrze zyskuje zupełnie nowego charakteru. Płytki gipsowe najczęściej występują w kolorze białym, jednak mają bardzo dużą zaletę – możne je malować przy użyciu klasycznych farb przeznaczonych do malowania ścian wewnętrznych. Dzięki temu można w dowolny sposób zmienić ich barwę, dopasowując wypukłą ścianę do pozostałych elementów wnętrza pomieszczenia. Właśnie dlatego wypukłe panele doskonale komponują się we wnętrzach nowoczesnych. Gips nie jest jedynym materiałem, z którego robi się płytki 3D na ścianę.

Bez problemu, w sklepach z materiałami budowlanymi, znajdziemy płytki gresowe imitujące klasyczną cegłę, panele betonowe w różnych rozmiarach oraz nowoczesne elementy wykonane np. z naturalnego korka lub płyty MDF. Producenci elementów wykończeniowych zadbali o to, aby każdy klient bez problemu mógł znaleźć coś, co wpasuje się w klimat danego wnętrza oraz gust wszystkich domowników korzystających z danej przestrzeni.