You are currently viewing Panele 3d gipsowe i ciekawe aranżacje

Na to jakie wrażenie sprawia wnętrze wpływa bardzo wiele czynników. Jednak jednym z decydujących kwestii są ściany. W dużej mierze to one decydują o tym, czy pomieszczenie wydaje się nam przytulne, przestronne, nowoczesne czy też zacienione lub nieciekawe. Jeśli chodzi o wybór materiału, którym chcemy ozdobić ścianę to jest on ogromny. Najczęściej sięgamy po tapetę lub farbę, jednak nie są to jedyne dostępne produkty.

Panele 3d gipsowe można malować

panele 3d gipsoweW ostatnim czasie popularne stały się też panele dekoracyjne, imitacja drewna na ścianę czy cegła dekoracyjna. Tapeta to wybór klasyczny, ale dający spore możliwości aranżacyjne. Sprawdzi się w pomieszczeniach o nierównych ścianach czy wybrzuszeniach. Dzięki rozmaitym wzorom mamy możliwość zyskania naprawdę ciekawego efektu, chociażby przez zastosowanie poziomych pasków. Tapeta to też doskonale rozwiązanie do pokoju dziecięcego, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli z pięknymi kolorami i baśniowymi postaciami. W pokoju dziecka natychmiast zrobi się przytulnie. Mankamentem tego rozwiązania jest fakt, że dzieci często rysują po tapetach, a to oznacza już tylko konieczność jej wymiany. Tapeta może też stać się obiektem zainteresowania kota, który zechce ją nieco podrapać lub podgryźć. Farba jest znacznie bardziej uniwersalna, a dodatkowo możemy zdecydować się na zmywalną, której zabrudzenia nie są straszne. Nadaje się też do kuchni lub łazienki, czego nie można powiedzieć o tapecie. Poprzez zastosowanie szablonów malarskich można uzyskać ciekawy efekt, jednak dla prawdziwych entuzjastów designu może to być za mało. Tutaj pojawiają się bardziej nowoczesne rozwiązania, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Zdecydowanie należą do nich panele ścienne 3D, które wprowadzają do pomieszczenia wrażenie trójwymiarowości i są niezwykle estetyczne. Z tego powodu decyduje się na nie wiele osób, chcących nadać pomieszczeniu głębię lub geometryczny, a nawet industrialny charakter. Panele 3D gipsowe można malować na dowolny kolor, zatem pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Dodatkowo można szybko zmodernizować wnętrze malując je na inny kolor. Są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i proste w montażu, jednak należy liczyć się z ich wysoką ceną.

Popularna i nieco tańsza niż panele dekoracyjne jest imitacja białej cegły. Jest ona bardzo estetyczna, nadaje wnętrzu nieco rustykalny i surowy wygląd, co wpisuje się w obecne trendy. Cegła dekoracyjna dostępna jest w całej gamie kolorów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ta czerwona, która jest łudząco podobna do cegły klasycznej. Dobry efekt dekoratorski jest tutaj gwarantowany.