You are currently viewing Opłacalność pokrycia dachu trzciną

Coraz częściej widuje się niestandardowe, ekologiczne rozwiązania w obrębie gospodarstw domowych. Ludzie zwracają uwagę na to, by być blisko natury, starając się jednak, by łączyło się to z użytecznością podejmowanych działań. Wiele osób decyduje się z tego powodu na przykład na dachy z trzciny. Taki dach nie ustępuje w niczym dachom z dachówki czy innych materiałów, w wielu kwestiach natomiast przewyższa tego typu dachy. Taka opcja staje się dzisiaj coraz bardziej popularna, ceny podobnych usług nie są jednak wygórowane.

Jak wygląda dach z trzciny?

Bez względu na to, jaki jest typ budynku, możemy zawsze okryć go trzciną, jeśli skontaktujemy się z odpowiednią firmą, która potrafi podjąć się takiego zadania. Dach kryty trzciną zapewnia przynajmniej taką warstwę izolacyjną jak standardowo pokryty dach, zasadniczą cechą, która go wyróżnia jest jednak długotrwałość. Ze względu na to, że taka trzcina jest bardzo ciężka, konstrukcja dachowa musi być naprawdę solidna. Z tego powodu dachy montują prawdziwi profesjonaliści, którzy mają niezbędne wykształcenie pomagające im w dobrym konstruowaniu tego typu dachów. Jeśli chodzi o taki dach z trzciny cena nie jest wygórowana. Zazwyczaj nie przekracza ona 200 zł za metr kwadratowy. Warto jednak zauważyć, że ze względu na swoją długotrwałość i wytrzymałość na uszkodzenia, dach z trzciny jest bardzo opłacalny. Tego typu pokrycie dachowe zapewnia dodatkowo odpowiednią ochronę przed temperaturą. Zimą w domu powinno być ciepło, mimo zimna panującego na zewnątrz, latem natomiast będziemy mogli pozwolić sobie na odpoczęcie przed upałami, chroniąc się w środku, gdzie panuje przyjemny chłód.

Ceny pokrycia dachowego z trzciny mogą się różnić u konkretnych wykonawców, nie powinny być to jednak bardzo duże różnice. Jeśli zamówimy dodatkowo zdejmowanie poprzedniego pokrycia dachowego, lub podejmujemy się po latach renowacji naszego dachu, który już jest pokryty trzciną, całkiem prawdopodobne, że uda nam się ustalić stosowną zniżkę. Krycie dachów trzciną może być też bardziej opłacalne, jeśli zabezpieczamy nią więcej domków wypoczynkowych. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy szukać jak najlepszych rozwiązań, by zabezpieczyć odpowiednio nasz dom zarówno przed temperaturą, jak i przed różnymi zniszczeniami, które czasami mogą się przytrafić.

Dach kryty trzciną jest specjalnie zabezpieczany przed zagrożeniami związanymi z ogniem, będzie nas też chronił przed deszczem oraz temperaturą. Warto zastanowić się nad tym, czy nie opłaca nam się na dłuższą metę zdecydować na założenie takiego dachu.