You are currently viewing Okrągłe granitowe zlewy synonimem elegancji i stylu

Granit kojarzy nam się zapewne z imponującymi rzeźbami czy płytami granitowymi. Kamień ten znajduje też zastosowanie przy tworzeniu nawierzchni – używa się go do produkcji płyt chodnikowych czy kostki granitowej. Co ciekawe granitem wyłożona jest również powierzchnia torów żużlowych, co powoduje zmniejszoną przyczepność kół i dużą widowiskowość tego wyjątkowego sportu.

Zlewy do każdej kuchni

okrągły granitowy zlewZe względu na wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne czy działanie wielu substancji chemicznych, w tym kwasów, znajduje on też powszechne zastosowanie w budownictwie. Jednym z najbardziej popularnych granitowych produktów są zlewy. Wybór ten podyktowany jest względami praktycznymi. Nawet, gdy ze sporej wysokości do naszego zlewu spadnie ciężki garnek lub pokaźny nóż do chleba uderzy ostrzem o dno, nie powinny pojawić się na jego powierzchni żadne rysy, ślady czy pęknięcia. Kolejnym dużą zaletą tego materiału są jego szczególne walory estetyczne. Granit swoją surowością i klasycznym zarazem pięknem spodoba się wielu miłośnikom wnętrz, którzy stawiają na ponadczasową elegancję. Granitowe zlewy dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Najchętniej do kuchni wybierane są zazwyczaj modele w kolorze czarnym. Dużą popularnością cieszy się też zawsze modna biel, choć jest to kolor zarezerwowany raczej dla łazienek. Dobrym kompromisem będzie szary lub beżowy zlewozmywak.

okrągły granitowy zlewNależy zwrócić uwagę, że dostępny jest on też w różnych kształtach. Od wielu lat popularne są prostokątne lub kwadratowe zlewy, choć wyjątkowe wrażenie sprawiają okrągłe wersje. Są one z pewnością bardziej subtelne. Pozbawiono je również kanciastości tradycyjnych zlewów, która może wyglądać nieco topornie. Okrągłe granitowe zlewy mogą stanowić ozdobę każdej kuchni. Nie ma tu znaczenia czy wolimy wnętrza bardziej klasyczne, czy może modernistyczne i nowoczesne. Granit jest uniwersalnym kamieniem, który będzie pasował idealnie do każdej stylizacji. Warto zastanowić się też nad tym, jaką wielkość wybrać. Zlewy jednokomorowe będą idealnym rozwiązaniem w przypadku małej kuchni w kawalerce. Jej właściciel nie będzie zapewne potrzebował obu komór, by pomieścić swe brudne naczynia.

Modele dwukomorowe sprawdzą się natomiast doskonale w przypadku rodzin wielodzietnych. Taki zlew szybko będzie się bowiem zapełniał, więc warto wybrać jego większą pojemność. Co ciekawe istnieją też wersje półtorakomorowe, które są swoistym pomostem między dwoma poprzednimi opcjami. Jest to ciekawy pomysł, który również zyskał wielu zwolenników.