You are currently viewing Ogrodzenia betonowe – zalety i wady

Beton to dobry materiał budowlany. Jest używany zarówno jako substancja na fundamenty, jak i do tworzenia mebli do wnętrz. Mamy płyty z betonu architektonicznego, betonowe stoliki, sofy, czy też meble parkowe, takie jak ławki, stoliki do gier, czy kosze na śmieci.

Ogrodzenia betonowe są popularne

ogrodzenia betonowe Beton to także materiał z jakiego można wykonać ogrodzenia. Do tej pory większość wybierała ogrodzenia wykonane z metalu, takie jak ogrodzenia panelowe, żaluzjowe, czy siatki leśne. Czasem stosowane były ogrodzenia z drewna, szczególnie przy domach z bali, czy domkach w stylu wiejskim i rustykalnym. Jednak beton także jest dobrym materiałem, a takie ogrodzenia betonowe oferowane w Warszawie zyskują na popularności. Jakie posiadają one zalety? Przede wszystkim beton to materiał, który nie wymaga konserwacji, zabezpieczania, specjalnego dbania. W zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zaraz po ustawienia płotu betonowego specjalnego impregnatu, dzięki czemu zabezpieczmy go przed działaniem promieni słonecznych oraz opadów atmosferycznych. Nakładanie impregnatu jest proste i nie musi, choć może być powtarzane raz na kilka lat, co przedłuży trwałość ogrodzenia. Jednak w porównaniu z ogrodzeniem drewnianym, które trzeba odnawiać co roku jest to niewielki wkład pracy. Ogrodzenie betonowe jest także bardzo łatwe w montażu.

ogrodzenia betonowe Składa się ono z gotowych elementów, czyli słupków, paneli dolnych i samego panelu ogrodzeniowego. Trzeba jedynie wykonać fundament do którego wkłada się słupki i gotowe. Całość trwa bardzo szybko i można to wykonać samodzielnie. Ogrodzenia betonowe to także dobra izolacja akustyczna, jak również zapewniająca prywatność i brak zanieczyszczeń na działce. To szczególnie dobre rozwiązanie dla domów od strony ulicy. Wtedy beton zatrzymuje hałas, jak również wzbijający się piach i kurz z ulicy. Płot zasłania wszystko dokładnie, więc nikt nie zobaczy, co znajduje się na naszym terenie. To ważne dla wielu osób. Czy ogrodzenie betonowe może mieć jakieś wady? Na pewno nie każdemu będzie się ono podobało. Mimo iż dostępne jest już w wielu wariantach, jakie jak częściowo ażurowe płoty, czy z kolorowymi elementami to szary beton nie pasuje do każdego domu i nie wszędzie będzie dobrze wyglądał.

To jednak niewielka wada biorąc pod uwagę, że sami nie będziemy zwracali uwagi na nasze ogrodzenie. Jest ono zatem godne inwestycji i można je dostać w korzystnej ofercie cenowej. Betonowy płot to wygoda, użyteczność, pełna prywatność, izolacja akustyczna od ulicy, jak i brak konieczności konserwacji.