You are currently viewing Odnowienie podłogi przez cyklinowanie

Jednym z najbardziej nieestetycznych widoków w mieszkaniu czy biurze są zużyte podłogi. Najczęściej widać po ich stanie, jakie trasy obierają sobie domownicy czy pracownicy w trakcie przebywania w konkretnym pomieszczeniu. Białe wytarcia nie prezentują się elegancko i mogą być niebezpieczne. W takich miejscach jest łatwiej o wywrócenie się, zwłaszcza jeśli stan parkietu pozostawia sobie wiele do życzenia.

Odrestaurowanie podłogi przy pomocy cyklinowania

fachowe cyklinowanie tanio Jeżeli oprócz przetarć na powierzchni można zaobserwować ukruszenia czy pęcherzyki powietrza to oznacza, że czas najwyższy na remont. Nie można go odwlekać w nieskończoność i trzeba jak najszybciej zabrać się za poszukiwania firmy, która wykonuje fachowe cyklinowanie tanio. Nie powinno się mieć problemów ze znalezieniem takich specjalistów, ponieważ wielu z nich działa na rynku od długich lat. Pierwsza wizyta będzie polegała na wycenie prac. Fachowiec będzie musiał zobaczyć, jak dużo parkietu trzeba poddać renowacji. Poda oszacowaną kwotę oraz czas, jaki będzie musiał poświecić na wykonanie zlecenia. Może to trochę zająć, ponieważ robi się to etapami. Będzie trzeba zeszlifować całą powierzchnię kilka razy. Następnie będzie trzeba pokryć je specjalną warstwą z żywicy. Ostatnim etapem jest lakierowanie. Dzięki istnieniu tej warstwy powierzchnia będzie zabezpieczona przed szybkim zużywaniem się.

fachowe cyklinowanie tanioLakier zapewni także błyszczenie, co będzie prezentowało się w szczególności ładnie w słoneczne dni, kiedy światło będzie odbijało się od wyremontowanego parkietu. Dla tego efektu warto zabrać się za wykonanie remontu. Cenną wskazówką jest to, że należy go wykonywać regularnie, przynajmniej raz na dziesięć lat. Wiadomo, że im mniej drastyczne uszczerbki będą, tym remont będzie trwał krócej. Najlepiej jest przeznaczyć sobie na to budżet, który można zbierać nawet przez kilka lat. Jeśli np. zamierza się w przyszłości sprzedać nieruchomość, jej wartość może być większa, gdy posiada się wyremontowaną podłogę. Jej stan to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracają uwagę pośrednicy i bardziej doświadczeni nabywcy. Ci drudzy nie chcą bowiem na start inwestować w konieczność przeprowadzenia dość kosztownego remontu.

Remont podłogi to coś, na co trzeba się decydować raz na kilka lat. Jeśli posiada się parkiet dębowy czy sosnowy, warto zwrócić uwagę także na dobór właściwych środków pielęgnacyjnych. Muszą być one dostosowane do drewna i pozbawione silikonu. Dzięki temu wydłuży się czas jego eksploatacji oraz opóźni się moment, w którym będzie trzeba zdecydować się na remont.