You are currently viewing Nowoczesne okna – czym się charakteryzują?

Obecnie dużą popularnością cieszy się budownictwo pasywne oraz energooszczędne. Nic dziwnego – każdemu z nas zależy na oszczędnościach, a dzięki stosowaniu rozwiązań energooszczędnych możliwe jest na przykład ograniczenie kosztów ogrzewania. Wśród rozwiązań wymienić można montaż naprawdę szczelnej stolarki okiennej.

Nowoczesne propozycje producentów okien

oknaProducenci zaczynają więc oferować okna o rewelacyjnych parametrach technicznych – te produkty spełniają najwyższe standardy. Są to na przykład okna dwuszybowe lub trzyszybowe. Ich zaletą jest nie tylko bardzo dobra izolacyjność akustyczna, ale też inne kwestie. Mowa jest tu między innymi o zwiększonej wytrzymałości. Dzięki temu uzyskano dodatkową ochronę przed pękaniem szyb. Stanowi to też zabezpieczenie przed włamaniem – nie ma możliwości, aby szyba została wypchnięta. Ponadto zwiększona wytrzymałość, a więc zastosowanie specjalnych materiałów, wiąże się to z lepszą izolacyjnością akustyczną – nawet jeśli mieszkamy przy najbardziej ruchliwej ulicy, nie dotrze do nas szum przejeżdżających pojazdów. W ofertach producentów znajdziemy okna z wzmocnieniem stalowym, jak i te, które go nie posiadają.

oknaObie opcje mają swoich zwolenników – okna bez wzmocnienia charakteryzują się lekkością, ponadto wewnątrz można umieścić wypełnienie piankowe, które sprawi, że okna będą znacznie cieplejsze. Mimo wyeliminowania wzmocnień stalowych, i tak można liczyć na wysoką sztywność oraz trwałość okna. Przy tym warto wiedzieć, że brak wkładek stalowych sprawia, że nie pojawiają się mostki termiczne. To jest właśnie oszczędność – koszty na ogrzewania zdecydowanie spadną, gdy będziemy mieć naprawdę szczelne okna z Warki. Nie zapominajmy jednak, że nie tylko parametry techniczne są ważne przy wyborze okna. Liczy się także jego wygląd – dlatego wybierając eleganckie okna, kierujmy się ich subtelnym kształtem. W ofertach natrafimy na dwa rodzaje skrzydeł. Obok tych klasycznych płaskich możemy zdecydować się na skrzydła zaokrąglone, które wyglądają zupełnie wyjątkowo. Takie okna mogą być pomalowane na śnieżnobiały kolor. Możliwe jest też zastosowanie oklein jedno- lub dwustronnych. Jak widać, producenci zapewniają nam szeroki wybór swoich okien.

W ten sposób możemy dobrać idealną stolarkę okienną zarówno do budynków mieszkalnych, jak i na przykład do biurowców. I co najważniejsze, nowoczesne okna wcale nie muszą być drogie. Obecnie mamy do czynienia z tak wieloma producentami okien, że każdy z nich stara się zaproponować klientowi jak najbardziej atrakcyjną cenę. Znajdzie się więc okno na każdą kieszeń.