You are currently viewing Nowoczesne klimatyzatory domowe

Osoby, które już na etapie budowy domu nie zdecydowały się na klimatyzację mogą bez problemu skorzystać z wyjścia, jakim jest system typu multi split. Jednostka zewnętrzna umieszczana jest np. na tarasie, natomiast jednostki wewnętrzne w wybranych pomieszczeniach. Nowoczesne klimatyzatory to połączenie świetnego designu oraz wielofunkcyjności. Dzięki sterowaniu za pomocą Wi-Fi można ustawić pożądaną temperaturę przed powrotem do domu, co jest ogromnym udogodnieniem.

Czy klimatyzator to dobry wybór do domu?

klimatyzacja do domuInnowacyjne urządzenia wyposażone są w filtry, które oczyszczają powietrze oraz mają opcję samoczyszczenia, co zapobiega powstawaniu pleśni oraz grzybów. Za sprawą klimatyzatora można nie tylko schładzać powietrze, ale także usuwać z niego nadmiar wilgoci. Wytwarza się dzięki temu korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Wiele modeli wyposażonych jest w jonizator, który oczyszcza powietrze z wirusów oraz bakterii. Opcja ta szczególnie polecana jest dla alergików. Kupując klimatyzator, warto zainwestować w taki, który posiada czynnik chłodzący R32, który poprawia wydajność urządzenia i jednocześnie jest ekologiczny. W trosce o warstwę ozonową Ziemi standardem staje się czynnik R32. Jednostki wewnętrzne często montowane są również w sypialniach, zatem należy zwrócić uwagę na możliwość przełączania urządzenia na tryb nocny, w których będzie pracowało ciszej, a nawiew będzie słabszy.

Niektóre urządzenia potrafią osiągnąć bardzo niski poziom hałasu (20 dbA), który porównywalny jest z ledwo słyszalnyklimatyzacja do domum szeptem. Polecana jest solidna i sprawna klimatyzacja do domu – Lublin to miasto, na którego obszarze działa firma, zajmująca się instalacją oraz naprawami klimatyzacji. W związku z tym, że zakup klimatyzatora to inwestycja na lata, to warto wybrać energooszczędny o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Najbardziej zaawansowane urządzenia mają funkcję oczyszczania powietrza z roztoczy, kurzu, dymu, pyłu, roztoczy czy grzybów. Aby klimatyzacja działała poprawnie, należy przeprowadzać regularnie jej czyszczenie oraz dokonywać przeglądu. Z klimatyzacji należy korzystać rozważnie, aby się nie przeziębić czy nie nabawić anginy.

Mówi się, że zbyt gorące i zbyt wilgotne powietrze może mieć niekorzystny wpływ na samopoczucie. Optymalną temperaturą jest około 25°C, a wilgotność powietrza na poziomie 40-60%. Aby komfortowo korzystać z klimatyzatora, nie może być odczuwalny ruch powietrza, które jest przez niego generowany. Zbyt dużą prędkość powietrza powoduje ryzyko rozwoju infekcji górnych dróg oddechowych. Rozważne korzystanie z klimatyzacji jest bezpieczne dla zdrowia, wbrew krążącym mitom.