You are currently viewing Nowoczesne i trwałe odbojnice przemysłowe

W halach przemysłowych znajduje się bardzo wiele czynników, które zabezpieczają konstrukcji obiektu. Podczas uderzenia wózka widłowego o betonowy słup lub narożnik mogłyby powstać rysy i pęknięcia konstrukcji żelbetowej, której naprawa byłaby bardzo kosztowna. Chcąc uniknąć powstawania dodatkowych kosztów oraz zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, właściciele bardzo często decydują się na zastosowanie specjalnych odbojnic.

Odbojnice z różnych materiałów

odbojnica przemysłowaTakie elementy z pewnością na stałe wpisały się w przestrzeń wielu przedsiębiorstw. W zależności od naszych potrzeb oraz od tego, na jakim etapie istnienia budynku planowane jest wykonanie zabezpieczeń, możemy dobrać praktyczne i trwałe rozwiązania. Odbojnica przemysłowa może być wykonana z różnych materiałów. Najpopularniejsze z pewnością są bariery wykonane z okrągłych profili ze stali wysokiej klasy. Możemy je albo przykręcać do podłoża specjalnymi wkrętami, albo wbetonować je podczas wykonywania posadzki. Sposób montażu nie ma większego wpływu na jakość takich barier. W zależności od tego przed czym dokładnie chcemy chronić naszą konstrukcje zabezpieczenia mogą mieć różną wysokość. Oprócz standardowych, wysokich barier dużą popularnością cieszą się liniowe odbojnice wózkowe, które montuje się między innymi wokół maszyn. Stalowe słupki są bardzo wytrzymałe i estetycznie wyglądają.

odbojnica przemysłowaDzięki swojej wytrzymałości stanowią doskonałą barierę przeciwko siłom mechanicznym, które mogłyby uszkodzić chronione elementy. Drugim typem są odbojnice wykonane z tworzyw sztucznych, które przykręca się do posadzki. Najczęściej wykonane są z bardzo trwałego, elastycznego tworzywa. Dzięki swoim parametrom, doskonale chronią powierzchnię maszyn i urządzeń przed uderzeniami. Są one świetnym zabezpieczeniem, ponieważ mają właściwość pochłaniania energii. Jest to ogromna zaleta, ponieważ eliminuje wystąpienie jakichkolwiek szkód podczas wypadku. Doskonale sprawdzają się w miejscach, po których poruszają się wózki widłowe lub inne pojazdy. Niektórzy producenci oferują również takie bariery, które są wzmocnione wkładem stalowym. Producenci dbają o to, aby wszystkie odbojnice przemysłowe, które są udostępnione do sprzedaży, były zgodne z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jednym z najchętniej stosowanych typów odbojnic są te wykonane z kauczuku. Montuje się je bezpośrednio na narożnikach ścian i słupów. Ich zadaniem jest pochłanianie energii, która powstaje podczas uderzenia. Doskonale sprawdzą się w przypadku zarówno konstrukcji wykonanych z betonu jak i tych ze stali.

Zobacz więcej na: salvada.pl