You are currently viewing Nowe zasady dotyczące świadectw energetycznych budynku

Przepisy unijne określają, że każdy nowo wybudowany budynek po 2009 roku powinien posiadać  świadectwo energetyczne. Poza tym jeśli właściciel lub zarządca chce wynająć lub sprzedać budynek, to taki obiekt powinien także posiadać taki certyfikat. Świadectwa energetycznego jednak nie muszą posiadać budynki, które są używane na własny użytek.

certyfikaty energetyczne kraków

Przepisy te maja na celu zwiększenie popularności tych certyfikatów, szczególnie na rynku wtórnym, ponieważ pomimo, że najemcy lub nabywcy powinni dostarczać taki dokument, to bardzo często tak nie było. Certyfikaty energetyczne powinny być przekazywane już podczas zawarcia umowy wynajmu lub sprzedaży. Jeśli tak nie będzie, to nabywca w ciągu 14 dni może wezwać pisemnie o dostarczenie takiego certyfikatu. w takim przypadku najemca lub właściciel musi dostarczyć dokument w ciągu dwóch miesięcy. Jeśli tak się nie stanie to nabywca może zlecić wykonane takiego certyfikatu na koszy wynajmującego lub sprzedającego.

certyfikaty energetyczne krakówJeśli chcemy wykonać certyfikaty energetyczne Kraków będzie dobrym miejscem, aby znaleźć odpowiednią firmę, która sporządzi dla nas dokumentację. Certyfikaty energetyczne mogą być wykonywane na podstawie:

  • obliczeń,
  • na podstawie zużycia energii,
  • pomiarów.