You are currently viewing Niezbędniki budowlane

Są artykuły bez których żadna praca remontowa bądź budowlana nie może się obejść. Standardowe produktu są szeroko dostępne wszystkich sklepach branżowych i cieszą się niezwykłą popularnością. Jest tak dlatego, że nie ma dla nich praktycznie żadnej konkurencji wśród innych artykułów. Tylko one spełniają swoja funkcje tak dobrze i są relatywnie tanie.

Co powinno znaleźć się w niezbędniku budowlańca oczywiście oprócz pianki montażowej

silikon do okienJednym z takich produktów jest materiał do uszczelnień. Pianka montażowa jest niezastąpiona w swojej roli i służy wiernie w każdym domu. Czy to wymiana okien czy wstawianie drzwi, jej praca jest niezastąpiona. Zobaczymy ją więc w podstawowym asortymencie każdego budowlańca którego wynajmiemy do tego rodzaju robót. Dba ona o to aby dokładnie wypełnić wolną przestrzeń między krawędziami i zapewnić odpowiednią izolacje termiczną. Dlatego jest również znana jako pianka uszczelniająca. Dzięki temu, że po zaaplikowaniu zwiększa swoją powierzchnie to nie pozostawia nawet najmniejszej szczeliny. Jest ona o tyle komfortowa, że nie straszne jest są jej wszystkie nierówne krawędzie, bądź wyszukane materiały, zawsze będzie spełniać swoje zadanie. Dlatego nawet tak skomplikowane prace jak montaż warstwowy nie mógłby się odbyć bez odpowiedniego rodzaju tego artykułu. Poza standardowymi piankami DIY, które są przeznaczone dla ludzi którzy samodzielnie chcą wykonać prace domowe, znajdziemy również profesjonalne. Pianka poliuretanowa dwuskładnikowa jest już przeznaczona do poważnych prac budowlanych i jest o wiele bardziej zaawansowana technologicznie.
Innym są silikony. Te również służą do uszczelniania powierzchni, poza tym jeszcze sklejają ze sobą dwie powierzchnie. Są jednak na tym polu bardziej kompleksowe, jednak maja jedna drobną wadę. Wymagają dwóch równych powierzchniowi, a więc na tym polu ustępują pola piance uszczelniającej. Tutaj również znajdziemy całą gammę produktów. Silikon neutralny, przeznaczony do prostych prac domowych, jak i również silikon dekarski, którego używa się przy specjalistycznych pracach przy dachach.
Bez obu tych artykułów budownictwo nie odbywałoby się tak szybko i efektywnie jak jest teraz. Dzięki nim możemy wykonywać pewne prace o wiele taniej i szybciej.