You are currently viewing Jaki jest najlepszy sposób walki z pożarem?

Jest kilka rzeczy, które wzbudzają w strach. Często wiążą się one z ryzykiem utraty własnego lub kogoś bliskiego zdrowia bądź życia. Mowa tutaj o różnego typu kolizjach, nieszczęśliwych wypadkach. Jednakże wiele osób boi się również świadomości tego, że może utracić swój dobytek.

Metody gaszenia pożarów w zależności od miejsca pożaru

gaszenie pożaruJest to w pełni uzasadniony strach. Mówi się, że pieniądze nic nie znaczą, jednakże jest wręcz przeciwnie. To od nich zależy to jak będzie wyglądało nasze życie – czy będziemy żyć godnie czy też nie. Z ryzykiem utraty majątku wiążą się różne klęski żywiołowe : pożary, powodzie, huragany i tym podobne sytuacje. Z tego względu zawsze warto wcześniej zabezpieczyć się w konkretne, skuteczne sposoby walki z takimi nieprzewidzianymi sytuacjami. Biorąc pod uwagę pożary – jest bardzo dużo możliwości ugaszenia go. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że jedne są bardziej skuteczne, a drugie mniej. Ważne jest przede wszystkim to, co będzie gaszone. Jednym z najskuteczniejszych i najlepszych rozwiązań okazuje się gaszenie gazem. Jest to bardzo uniwersalny sposób radzenia sobie z ogniem, ponieważ bardzo skutecznie radzi sobie z większością typów pożarów. Jednakże szczególnie przydatne są w momencie, gdy trzeba je wykorzystać do gaszenia pomieszczeń z oprzyrządowaniem elektrycznym lub teleinformatycznym.

gaszenie pożaruWykorzystanie konkretnego gazu uniemożliwia pojawienie się przeskoku prądu, szoku termicznego, a ponadto warto zauważyć, że gaszenie gazem sprawia, że na terenie gaszonego pomieszczenia i urządzenia nie pozostają żadne ślady. Jest to jeden z najbardziej pożądany aspekt, ponieważ większość wykorzystywanych gazów zwyczajnie odparowuje i pozostawia miejsce czyste. Wówczas sprzątanie po pożarze jest wykonywane w tempie znacznie szybszym, co bardzo ułatwia pracę. Gaszenie pomieszczeń gazem jest znacznie lepszym wyjściem niż użycie dwutlenku węgla. Trzeba mieć na uwadze to, że zbyt wielkie stężenie CO2 może okazać się toksyczne i należy wykluczyć go z użytku, o ile to możliwe. Jeżeli natomiast chce się korzystać z jak najbezpieczniejszych sposób na gaszenie pożarów to należy korzystać z opcji gaszenia gazem. Jest on w stanie poradzić sobie z różnymi grupami pożarów, na przykład z A (ciała stałe), B (ciecze palne i substancje topiące się w wysokich temperaturach) lub C (gazy palne).

Szczególnie warto zainwestować w taki środek gaśniczy w miejscach, w których znajdują się przedmioty o dużej wadze materialnej lub urządzenia, których stałe funkcjonowanie jest niezwykle istotne. Mowa tutaj o takich miejscach jak muzeum, centrum przetwarzania danych, archiwa, skarbce, serwerownie.

Więcej informacji na stronie www.gaszeniegazem.pl