You are currently viewing Modne minimalistyczne meble w stylu skandynawskim
  • Post author:
  • Post category:Dom

Tradycja mebli skandynawskich sięga odległych czasów, kiedy to wszystkie przedmioty użytkowe wykonywane były ręcznie w lokalnych manufakturach przez doświadczonych stolarzy. Nie było mowy o tworzeniu sprzętów domowego użytku hurtowo na jedną modłę. Solidnie wykonane stoły czy krzesła stanowią o estetyce kuchni lub jadalni. To przy nich świętowane są najważniejsze rodzinne uroczystości.

Styl skandynawski  – charakterystyka

rozkładany stół skandynawiaAby nadać pomieszczeniu charakteru, warto postawić na trwałe rozwiązania, które zapewnią ponadczasową elegancję wnętrzu oraz długie lata użytkowania mebli bez śladów zniszczeń. To zapewnią wykonane z drewna indywidualną metodą rzemieślniczą produkty w stylistyce skandynawskiej. Nie od dziś wiadomo, że sam przepych czy bogactwo zdobień nie stanowi o jakości czy ponadczasowej estetyce mebli. Coraz większą popularnością wśród kolekcjonerów i fanów nowoczesnego designu cieszą się meble wykonane z naturalnych materiałów, w tym drewna o prostym minimalistycznym charakterze. Minimalizm jako tendencja cechuje się tym, że sprzęty codziennego użytku mają nieskomplikowaną formę i raczej prosty design. Nie ma tu miejsca na zbędne zdobienia, wymyślne, kształty czy faktury. Przedmiot ma być przede wszystkim funkcjonalny i solidnie wykonany. Nie zmienia to faktu, że może być także luksusowy i elegancki.

skandynawski stół ozkładanyJeśli lokatorom zależy na gruntownym zaprowadzeniu minimalizmu w wystroju domu, wszystkie pomieszczenia, gdzie spożywane są posiłki powinny posiadać na wyposażeniu rozkładany stół w stylu skandynawskim z drewna. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni elegancki wygląd wnętrzu mimo upływu czasu. Do wyboru jest wiele rodzajów drewna, które jest odporne na wszelkie zarysowania i zacieki dzięki zastosowaniu ochronnej warstwy impregnacyjnej. Konstrukcja takiego stołu jest wyjątkowo stabilna i zniesie praktycznie każdy ciężar. Stelaż mebla oraz jego nogi posiadają dodatkowe metalowe wzmocnienia zapobiegające przesuwaniu się stołu po powierzchni podłogi. Do wyboru są modele z kanciastymi lub okrągłymi rogami, a także różne rozmiary i wysokości blatów. Moda na minimalistyczne rozwiązania meblowe przyszła ze Skandynawii. Efektowne wnętrza rodem ze Szwecji czy Norwegii charakteryzują się tym, że elementy wystroju przywodzą na myśl surowy krajobraz tych rejonów.

Szczególnie istotne wartości wyznawane przez zwolenników tego stylu to jakość i przestrzeń, jaką zyskujemy dzięki wprowadzeniu do wnętrz mebli praktycznych z dobrych surowców, które z łatwością dopasujemy do innych elementów wystroju kuchni, salonu lub jadalni. Drewniany skandynawski mebel będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie proste i elegancko urządzone wnętrza.