You are currently viewing Koszule flanelowe – wady i zalety

Odzież robocza przydaje się nam przy wielu pracach zarówno domowych, jak i zawodowych. Możemy ją wykorzystać do prac remontowych, ogrodowych, jak również do pracy w fabryce, czy hurtowni. Flanela jest materiałem często używanym do produkcji koszul, piżam, ciepłych bluz, a nawet bielizny.

Koszule flanelowe są ciepłe

koszule flanelowe roboczeWarto jest się przyjrzeć temu materiałowi i poznać jego wady i zalety, co ułatwi nam zakup odpowiednich produktów. Przede wszystkim robocze koszule flanelowe są łatwo dostępne i tanie. Dobrą koszulę można dostać już za dwadzieścia złotych, a ich cena nie przekracza raczej stu złotych. Nie jest to duży wydatek za dobry jakościowo produkt. Koszule flanelowe na pewno znajdziemy w każdym sklepie z odzieżą roboczą, czy też z akcesoriami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Można je nabyć także w licznych sklepach internetowych. Drugą zaletą flaneli jest wygoda i przyjemność noszenia. Jest to odmiana tkaniny bawełnianej lub wełnianej, bardzo przyjemna w dotyku i przyjemnie miękka. Nawet przy bliskim kontakcie ze skórą nie będzie nas ona obcierała, ani powodowała alergicznych podrażnień. Koszule robocze są także ciepłe, więc można je stosować samodzielnie, czy też jako dodatkową bluzę.

koszule flanelowe roboczeNiektóre koszule mają kaptur, więc sprawdzą się także w dni wietrzne i deszczowe. Koszula zapinana jest na guziki, dzięki czemu dobrze się trzyma. Najczęściej modele bluz są dopasowane do standardowych rozmiarów. Dodatkową zaletą tkaniny flanelowej jest to, że jest ona odporna na mechacenie się czy na uszkodzenia. Na pewno przy styczności z ostrym narzędziem pozostanie ślad po nacięciu, jednak podczas codziennego użytkowania nie będzie widać szybko śladów znoszenia. Dobrą cecha dla której warto jest zainwestować w koszule flanelowe jest fakt, iż łatwo można je wyprać. Plamy można szybko usuwać na bieżąco, lub też spokojnie wyprać po zakończeniu prac. Ciemne kolory i wzór szkockiej kraty na koszulki sprawi, że nawet jeśli trafi się nam oporne zabrudzenie, które nie będzie chciało schodzić, to i tak pozostanie ono niewidoczne na koszulki. Czy jednak flanela ma jakieś wady? Z pewnością jak każda naturalna tkanina nie jest ona wodoodporna. Nie nadaje się zatem do pracy przy oczku wodnym, czy przy podlewaniu. Szybko zamoknie, będzie się lepić do ciała, a praca nie będzie komfortowa.

Również nie jest ona odporna na uszkodzenia chemiczne spowodowane lakierami, odczynnikami, czy żrącymi płynami. Nie nadaje się do pracy w fabryce, lakierni, czy laboratorium. Jednak fakt, iż posiada ona tyle zalet jest niezaprzeczalny.