You are currently viewing Kosze oraz gambion w parkach

Zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w naszym ogrodzie znajduje się miejsce na różnego rodzaju altanki, kosze, ławeczki czy inne elementy małej architektury. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ takie elementy dają nam schronienie przed deszczem, możemy na nich odpocząć po wysiłku, czy tez stanowią urozmaicenie krajobrazu.

Gambion może mieć niską cenę

gambionOstatnio w wielu miastach w naszym kraju pojawiły się kosze gabionowe. Jest to dosyć zaskakujące rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że ogrodzenia gabionowe nie cieszą się u nas wielkim powodzeniem. W całym mieście jakby spojrzeć to pewnie jest góra kilak takich ogrodzeń, podczas gdy większość to tradycyjna siatka, metal czy nawet ogrodzenia z drewna. Mimo iż nawet tanie rzeczy jak gambion nie są wybierane przez wzgląd na swoją niską cenę, to estetyka przeważą w naszych wyborach. Nie ma się czemu dziwić. Jednak skąd to nagłe zainteresowanie gabionowymi koszami? Jest to zapewne związane z faktem, iż teraz w wielu miastach remontowane są parki i inne tereny rekreacyjne. Stawia się na nowoczesne i ciekawe rozwiązania, a kosze gabionowe takie są. Gdyby to była tylko metalowa skrzynka wypełniona kamieniami to na pewno nie przykułaby ona uwagi, ale jest zazwyczaj tak to pomyślane, że w oczu rzucają się nam tylko ładne, jasne kamyczki, a metal jest praktycznie niewidoczny. Do tego jeszcze zasadzane są tam rośliny.

To sprawia, ze gabiony służą za doniczki czy osłonki dla kwiatów. Jak widać nawet coś tak mało estetycznego jak gabiony może dostać druga szansę i będzie się na pewno świetnie prezentowało w wielu parkach na terenie całego kraju. Trzeba tylko dobrze wybrać.